Plugins - All in One SEO – Powerful SEO Plugin to Boost SEO Rankings &amp - en to bg translation catalogue (1214 entries)

en: %1$d H1 tags were found.
bg: Намерени бяха %1$d H1 тагове.

en: %1$d section of your text is longer than %2$d words and is not separated by any subheadings. Add subheadings to improve readability. | %1$d sections of your text are longer than %2$d words and are not separated by any subheadings. Add subheadings to improve readability.
bg[0]: %1$d раздел на вашия текст е по-дълъг от %2$d думи и не е отделен от подзаглавия. Добавете подзаглавия, за да подобрите четливостта.

en: %1$s %2$s comes with many additional features to help take your site's SEO to the next level!
bg: %1$s %2$s идва с много допълнителни функции, които помагат за издигането на SEO на вашия сайт на следващото ниво!

en: %1$s %2$s gives you advanced customizations for our page analysis feature, letting you add custom fields to analyze.
bg: %1$s %2$s ви дава разширени персонализации за нашата функция за анализ на страници, като ви позволява да добавяте персонализирани полета за анализ.

en: %1$s %2$s lets you set the SEO title and description for custom taxonomies. You can also control all of the robots meta and other options just like the default category and tags taxonomies.
bg: %1$s %2$s ви позволява да зададете заглавието и описанието на SEO за персонализирани таксономии. Можете също така да контролирате всички мета роботи и други опции, точно като категорията по подразбиране и етикетите за таксономии.

en: %1$s &rsaquo; Connect
bg: %1$s &rsaquo; Свързване

en: %1$s &rsaquo; Onboarding Wizard
bg: %1$s &rsaquo; Съветник за включване

en: %1$s Content
bg: %1$s Съдържание

en: %1$s Date
bg: %1$s Дата

en: %1$s Day
bg: %1$s Ден

en: %1$s Debug Info
bg: %1$s Информация за отстраняване на грешки

en: %1$s Debug Info from %2$s
bg: %1$s Информация за отстраняване на грешки от %2$s

en: %1$s Description
bg: %1$s Описание

en: %1$s Details
bg: %1$s Детайли

en: %1$s Documentation
bg: %1$s Документация

en: %1$s Excerpt
bg: %1$s Извадка

en: %1$s Link
bg: %1$s Връзка

en: %1$s Link (Alt)
bg: %1$s връзка (Alt)

en: %1$s Lite vs. Pro
bg: %1$s Lite срещу Pro

en: %1$s Month
bg: %1$s Месец

en: %1$s Score
bg: %1$s резултат

en: %1$s Settings
bg: %1$s Настройки

en: %1$s Title
bg: %1$s Заглавие

en: %1$s V3->V4 Migration In Progress
bg: %1$s V3-> V4 Миграция в ход

en: %1$s Year
bg: %1$s Година

en: %1$s at %2$s
bg: %1$s при %2$s

en: %1$s found in image alt attribute(s).
bg: %1$s е намерено в alt атрибутите на изображението.

en: %1$s found in meta description.
bg: %1$s е намерен в мета описанието.

en: %1$s has a full suite of tools to manage the robots.txt file, along with other related technologies, like XML Sitemaps.
bg: %1$s разполага с пълен набор от инструменти за управление на файла robots.txt, заедно с други свързани технологии като XML карти на сайта.

en: %1$s has detected a physical robots.txt file in the root folder of your WordPress installation. We recommend removing this file as it could cause conflicts with WordPress' dynamically generated one. %2$s can import this file and delete it, or you can simply delete it.
bg: %1$s откри физически файл robots.txt в основната папка на вашата инсталация на WordPress. Препоръчваме да премахнете този файл, тъй като може да причини конфликти с динамично генерирания такъв на WordPress. %2$s може да импортира този файл и да го изтрие, или можете просто да го изтриете.

en: %1$s has detected static sitemap files in the root folder of your WordPress installation.
    				As long as these files are present, %2$s is not able to dynamically generate your sitemap.
bg: %1$s е открил статични файлове на картата на сайта в основната папка на вашата инсталация на WordPress. Докато тези файлове присъстват, %2$s не е в състояние да генерира динамично вашата карта на сайта.

en: %1$s has detected that you have one or more custom fields with spaces in their name.
    								In order for %2$s to correctly parse these custom fields, their names cannot contain any spaces.
bg: %1$s установи, че имате едно или повече персонализирани полета с интервали в името им. За да може %2$s правилно да анализира тези потребителски полета, имената им не могат да съдържат интервали.

en: %1$s in image alt attributes
bg: %1$s в alt атрибутите на изображението

en: %1$s in introduction
bg: %1$s във въведението

en: %1$s in meta description
bg: %1$s в мета описанието

en: %1$s is brought to you by %2$s, the same team that’s behind the largest WordPress resource site, WPBeginner, the most popular lead-generation software, OptinMonster, the best WordPress analytics plugin, MonsterInsights and many more.
bg: %1$s ви се предоставя от %2$s, същия екип, който стои зад най-големия сайт с ресурси на WordPress, WPBeginner, най-популярният софтуер за генериране на контакти, OptinMonster, най-добрият плъгин за анализ на WordPress, MonsterInsights и много други.

en: %1$s is currently upgrading your database and migrating your SEO data in the background.
bg: В момента, %1$s надгражда вашата база данни и мигрира вашите SEO данни на заден план.

en: %1$s is importing your existing SEO data in the background.
bg: %1$s импортира вашите съществуващи SEO данни на заден план.

en: %1$s is slightly long. Try to make it shorter.
bg: %1$s е малко дълъг. Опитайте се да го направите по-кратък.

en: %1$s is too long. Try to make it shorter.
bg: %1$s е твърде дълго. Опитайте се да го направите по-кратък.

en: %1$s is updated to the latest version
bg: %1$s е актуализиран до последната версия

en: %1$s length
bg: %1$s дължина

en: %1$s makes it easy to configure your site's SEO settings without the need to hire an expert. And it takes less than 10 minutes too!
bg: %1$s улеснява конфигурирането на SEO настройките на вашия сайт, без да е необходимо да наемате експерт. И това отнема по-малко от 10 минути също!

en: %1$s makes it extremely easy to add highly relevant Schema.org markup to your site. It has a simple graphical interface, so you don't have to get your hands dirty with complex HTML markup.
bg: %1$s прави изключително лесно добавянето на изключително подходяща маркировка на Schema.org към вашия сайт. Той има опростен графичен интерфейс, така че не е нужно да си цапате ръцете със сложна HTML маркировка.

en: %1$s minute | %1$s minutes
bg[0]: %1$s минута
bg[1]: %1$s минути

en: %1$s needs to be updated
bg: %1$s трябва да бъде актуализиран

en: %1$s not found in image alt attribute(s). Add an image with your %1$s as alt text.
bg: %1$s не е намерен в alt атрибутите на изображението. Добавете изображение с вашия %1$s като alt текст.

en: %1$s not found in meta description.
bg: %1$s не е намерен в мета описанието.

en: %1$s of the sentences contain more than %2$s words, which is more than the recommended maximum of %3$s. Try to shorten the sentences.
bg: %1$s от изреченията съдържат повече от %2$s думи, което е повече от препоръчителния максимум от %3$s. Опитайте се да съкратите изреченията.

en: %1$s out of %2$s max recommended characters.
bg: %1$s от %2$s максимум препоръчани знака.

en: %1$s provides a simple but powerful interface to craft your Open Graph data. You get immediate feedback with an interactive preview, and you don't have to mess around with raw HTML markup.
bg: %1$s предоставя прост, но мощен интерфейс за създаване на вашите Open Graph данни. Получавате незабавна обратна връзка с интерактивен предварителен преглед и не е нужно да се забърквате със сурови HTML маркировки.

en: %1$s was successfully imported!
bg: %1$s беше успешно импортиран!

en: %1$sAdd %2$srel="UGC"%3$s to link
bg: %1$sAdd %2$srel="UGC"%3$s за връзка

en: %1$sAdd %2$srel="nofollow"%3$s to link
bg: %1$sAdd %2$srel="nofollow"%3$s за връзка

en: %1$sAdd %2$srel="sponsored"%3$s to link
bg: %1$sAdd %2$srel="sponsored"%3$s за връзка

en: %1$sBonus:%2$s You can upgrade to the %3$s plan today and %4$ssave %5$s off%6$s (discount auto-applied).
bg: %1$s Бонус: %2$s Можете да надстроите до плана %3$s днес и %4$s спестете %5$s отстъпка %6$s (отстъпката се прилага автоматично).

en: %1$sNote:%2$s %3$s plugin is disabled on your site until you fix the issue. %4$sRead more for additional information.%5$s
bg: %1$sЗабележка:%2$s Приставката %3$s е деактивирана на вашия сайт, докато не отстраните проблема. %4$s Прочетете повече за допълнителна информация %5$s

en: (Invalid IP)
bg: (Невалиден IP)

en: (no title)
bg: (без заглавие)

en: 404 Error Format
bg: 404 Формат за грешка

en: A JSON or INI file is required to import settings.
bg: За импортиране на настройки е необходим JSON или INI файл.

en: A custom field from the current page/post.
bg: Потребителско поле от текущата страница/публикация.

en: A good headline stimulates reader interest and offers a compelling reason to read your content. It promises a believable benefit.
bg: Доброто заглавие стимулира интереса на читателите и предлага убедителна причина да прочетете съдържанието си. Обещава правдоподобна полза.

en: A sample alt tag for your image
bg: Примерен alt етикет за вашето изображение

en: A short description for your product.
bg: Кратко описание на вашия продукт.

en: A valid license key is required
bg: Изисква се валиден лицензен ключ

en: A valid license key is required in order to use our addons.
bg: За да използвате нашите добавки, е необходим валиден лицензен ключ.

en: About Page URL:
bg: Всичко за URL адреса на страницата:

en: About Us
bg: За нас

en: Access Control
bg: Контрол на достъп

en: Access Control Settings
bg: Настройки за контрол на достъпа

en: Access our Premium Support
bg: Достъп до нашата примиум поддръжка

en: Activate
bg: Активиране

en: Activate All Features
bg: Активирайте всички функции

en: Activated
bg: Активирано

en: Active Notifications
bg: Активни известия

en: Active Plugins
bg: Активни приставки

en: Active Theme
bg: Активна тема

en: Activities
bg: Дейности

en: Activity
bg: Дейност

en: Actor
bg: Актьор

en: Ad free (no banner adverts)
bg: Без реклами (без рекламни банери)

en: Add Additional Keyphrases
bg: Добавете допълнителни ключови фрази

en: Add Focus Keyphrase
bg: Добавете ключова фраза за фокус

en: Add Link
bg: Добавете връзка

en: Add Rule
bg: Добави правило

en: Add URL
bg: Добави линк

en: Add content after each post in your site feed.
bg: Добавете съдържание след всяка публикация във вашата емисия на сайта.

en: Add content before each post in your site feed.
bg: Добавете съдържание преди всяка публикация в емисията на вашия сайт.

en: Additional Keyphrases
bg: Допълнителни ключови фрази

en: Additional Pages
bg: Допълнителни страници

en: Additional Site Information
bg: Допълнителна информация за сайта

en: Admin Bar Menu
bg: Меню на админа

en: Administrator
bg: Администратор

en: Advanced
bg: Разширени

en: Advanced %1$s Support
bg: Разширена поддръжка %1$s

en: Advanced Rich Snippets + Schema Markups
bg: Разширени богати фрагменти + маркиране на схеми

en: Advanced SEO
bg: Разширено SEO

en: Advanced Settings
bg: Разширени настройки

en: Advanced WooCommerce
bg: Разширен изглед на WooCommerce

en: Advanced support for e-commerce
bg: Разширена поддръжка за електронна търговия

en: Album
bg: Албум

en: All %1$s Settings
bg: Всички настройки на %1$s

en: All (recommended)
bg: Всички (препоръчително)

en: All CSS files appear to be minified.
bg: Всички CSS файлове изглеждат минимизирани.

en: All Good!
bg: Всичко е наред!

en: All Items
bg: Всички елементи

en: All Javascript files appear to be minified.
bg: Всички файлове на Javascript изглеждат минимизирани.

en: All Settings
bg: Всички настройки

en: All images on your page have alt attributes.
bg: Всички изображения на страницата ви имат атрибути alt.

en: All post types are set to noindex or your site does not have any post types registered that are supported by this feature.
bg: Всички типове публикации са настроени на noindex или на вашия сайт няма регистрирани типове публикации, които се поддържат от тази функция.

en: All taxonomies are set to noindex or your site does not have any taxonomies registered that are supported by this feature.
bg: Всички таксономии са настроени на noindex или на вашия сайт няма регистрирани таксономии, които се поддържат от тази функция.

en: All the required Open Graph meta tags have been found.
bg: Намерени са всички необходими мета тагове на Open Graph.

en: Allow
bg: Позволи

en: Allows you to specify the maximum number of posts for the RSS Sitemap. We recommend an amount of 50 posts.
bg: Позволява ви да посочите максималния брой публикации за RSS карта на сайта. Препоръчваме около 50 публикации.

en: Allows you to specify the maximum number of posts in a sitemap (up to 50,000).
bg: Позволява Ви да изберете максималния номер публикации в карта на сайта (до 50000).

en: Already purchased? Simply enter your license key below to connect with %1$s!
bg: Вече закупен? Просто въведете лицензионния си ключ по-долу, за да се свържете с %1$s!

en: Also, try to include synonyms and relevant terminology in H2 tag text. Search engines are pretty smart - they know which words usually occur together in each niche.
bg: Също така, опитайте се да включите синоними и съответната терминология в текста на H2 тагове. Търсачките са доста умни - те знаят кои думи обикновено се срещат заедно във всяка ниша.

en: Alternatively, you can create an empty index.php file and save it in every directory on your site. That's an approach that WordPress uses and it works well.
bg: Като алтернатива можете да създадете празен файл index.php и да го запазите във всяка директория на вашия сайт. Това е подход, който WordPress използва и работи добре.

en: Alternatively, you can use a CMS plugin to simplify the process - it's a more user-friendly option. WordPress has a host of caching plugins, and most of them give you options to control the caching headers.
bg: Като алтернатива можете да използвате CMS плъгин, за да опростите процеса - това е по-лесната за ползване опция. WordPress има множество кеширащи плъгини и повечето ви дават опции за управление на кеширащите заглавия.

en: An error occurred while analyzing your site.
bg: При анализа на вашия сайт възникна грешка.

en: An error occurred while importing %1$s. Please try again.
bg: При импортирането на %1$s възникна грешка. Моля, опитайте отново.

en: An error occurred while trying to write to the .htaccess file. Please try again later.
bg: Възникна грешка при опит за запис във файла .htaccess. Моля, опитайте отново по-късно.

en: An example of content from your page/post.
bg: Пример за съдържание на вашата страница/публикация.

en: An update is available for %1$s. Upgrade to the latest version to receive all the latest features, bug fixes and security improvements.
bg: Налична е актуализация за %1$s. Надстройте до най-новата версия, за да получите всички най-нови функции, поправки на грешки и подобрения в сигурността.

en: An upgrade is required to unlock the following features.
bg: Необходимо е да обновите, за да отключите следните функции.

en: Analytics
bg: Анализи

en: Analyze
bg: Анализиране

en: Analyze Competitor Site
bg: Анализирайте сайта на конкурента

en: Analyze this page
bg: Анализирайте тази страница

en: Analyzing...
bg: Анализиране...

en: And many more...
bg: И много други...

en: Animal Shelter
bg: Приют за животни

en: Announcements
bg: Съобщения

en: Any posts that are assigned to these terms will also be excluded from your sitemap.
bg: Всички публикации, на които са зададени тези условия, също ще бъдат изключени от вашата карта на сайта.

en: Anyone can see that you are using the %1$s theme.
bg: Всеки може да види, че използвате темата %1$s.

en: Archive
bg: Архив

en: Archive Date
bg: Дата на архивиране

en: Archive Format
bg: Архивен формат

en: Archive Organization
bg: Архивиране на организацията

en: Archive Title
bg: Заглавие на архива

en: Archives
bg: Архиви

en: Archives for
bg: Архиви за

en: Are you enjoying %1$s?
bg: Харесва ли ви %1$s?

en: Are you sure you want to leave? you have unsaved changes!
bg: Наистина ли искате да напуснете? Имате незапазени промени!

en: Are you sure you want to reset the selected settings to default?
bg: Наистина ли искате да нулирате избраните настройки по подразбиране?

en: Area Served
bg: Област на обслужване

en: Article
bg: Статия

en: Article Section
bg: Избор на статия

en: Article Tags
bg: Тагове на статия

en: Article Title
bg: Заглавие на статия

en: Article Type
bg: Вид на статията

en: As a valued user you receive %1$s, automatically applied at checkout!
bg: Като ценен потребител получавате %1$s, автоматично приложен при плащане!

en: At least one paragraph is long. Consider using short paragraphs.
bg: Поне един абзац е дълъг. Помислете за използването на кратки параграфи.

en: Athlete
bg: Атлет

en: Attached Image
bg: Прикачено изображение

en: Attachment
bg: Прикачен файл

en: Attachment Parent
bg: Родител на прикачения файл

en: Attachments
bg: Прикачени файлове

en: Author
bg: Автор

en: Author Archives
bg: Авторски архиви

en: Author Biography
bg: Биография на автора

en: Author First Name
bg: Име на автора

en: Author Last Name
bg: Фамилно име на автора

en: Author Link
bg: Автор Връзка

en: Author Link (Alt)
bg: Връзка за автор (Alt)

en: Author Name
bg: Име на автора

en: Author Pages
bg: Страници на автора

en: Author Sitemap
bg: Карта на сайта на автора

en: Author archive link (link as text).
bg: Връзка към архив на автора (връзка като текст).

en: Author archive link (name as text).
bg: Връзка към архив на автора (име като текст).

en: Autogenerate Descriptions
bg: Автогенериране на описания

en: Automatic Updates
bg: Автоматични актуализации

en: Automatically Generate Article Tags
bg: Автоматично генерирай тагове

en: Automatically Ping Search Engines
bg: Автоматично Пинг на Търсачките

en: Automatically add content to your site's RSS feed.
bg: Автоматично добавяйте съдържание към RSS емисията на вашия сайт.

en: Automotive Business
bg: Автомобилен бизнес

en: Awesome! These are required for %1$s's Organization schema markup.
bg: Страхотно! Те са необходими за маркиране на схемата на организацията на %1$s.

en: Awesome! These are required for %1$s's Person schema markup.
bg: Страхотно! Те са необходими за маркиране на схемата Човек на %1$s.

en: Backup Settings
bg: Настройки за архивиране

en: Bad Bot Blocker Logs
bg: Дневници за блокиране на лоши ботове

en: Baidu Verification Code
bg: Код за проверка на Baidu

en: Baidu Webmaster Tools
bg: Baidu Инструменти за уеб администратори

en: Band
bg: Група

en: Bar
bg: Бар

en: Base Directory:
bg: Основна Директория:

en: Base URL:
bg: Основен Адрес:

en: Basic Guide to Google Analytics
bg: Основно ръководство за Google Analytics

en: Basic Guide to Google Search Console
bg: Основно ръководство за Google Search Console

en: Basic SEO
bg: Основно SEO

en: Because your headline plays a large role in reader engagement, it's worth spending extra time perfecting it. Many top copywriters spend hours getting their headlines just right - sometimes they spend longer on the headline than the rest of the article!
bg: Тъй като вашето заглавие играе голяма роля в ангажирането на читателя, струва си да отделите допълнително време за неговото усъвършенстване. Много топ копирайтъри прекарват часове, за да получат заглавията си точно - понякога прекарват повече време върху заглавието, отколкото останалата част от статията!

en: Best Practices for Domains and URLs
bg: Най-добри практики за домейни и URL адреси

en: Billing Support
bg: Поддръжка за таксуване

en: Bing Verification Code
bg: Bing Код за верификация

en: Bing Webmaster Tools
bg: Bing  Инструменти за уеб администратора

en: Block Bad Bots using HTTP
bg: Блокирайте лоши ботове, използвайки HTTP

en: Block Referral Spam using HTTP
bg: Блокирайте спам с реферали, използвайки HTTP

en: Blocked Bots Log
bg: Дневник на блокираните ботове

en: Blocked bot with IP %1$s -- matched referer %2$s found in blocklist.
bg: Блокиран бот с IP %1$s -- съвпадна с референт %2$s, намерен в списъка с блокирани.

en: Blocked bot with IP %1$s -- matched user agent %2$s found in blocklist.
bg: Блокиран бот с IP %1$s -- съвпадна с потребителски агент %2$s, намерен в списъка с блокирани.

en: Blog
bg: Блог

en: Blog Post
bg: Блог Пост

en: Book
bg: Книга

en: Both the www and non-www versions of your URL are redirected to the same site.
bg: Както www, така и не www версии на вашия URL се пренасочват към един и същ сайт.

en: Breadcrumb Prefix
bg: Префикс на Breadcrumb

en: Breadcrumb Settings
bg: Настройки на Breadcrumb

en: Breadcrumb Templates
bg: Breadcrumb шаблони

en: Browse documentation, reference material, and tutorials for %1$s.
bg: Прегледайте документацията, справочния материал и уроците за %1$s.

en: Bulk Editing
bg: Групово редактиране

en: Business Info
bg: Бизнес информация

en: Businesses
bg: Бизнеси

en: By default Admins have access to %1$sall SEO site settings%2$s
bg: По подразбиране администраторите имат достъп до %1$sall настройки на SEO сайта %2$s

en: By default Authors have access to %1$sSEO settings for individual pages and posts that they already have permission to edit.%2$s
bg: По подразбиране Авторите имат достъп до %1$sSEO настройки за отделни страници и публикации, които вече имат разрешение да редактират. %2$s

en: By default SEO Editors have access to %1$sSEO settings for individual pages and posts.%2$s
bg: По подразбиране SEO редакторите имат достъп до %1$sSEO настройки за отделни страници и публикации. %2$s

en: CSS Validator
bg: CSS Валидатор

en: CSS files appear in many places, including frameworks (like Bootstrap), themes and templates, and third-party plugins.
bg: CSS файловете се появяват на много места, включително рамки (като Bootstrap), теми и шаблони и приставки на трети страни.

en: Cafe
bg: Кафе

en: Cancel
bg: Отмяна

en: Canonical URL
bg: Каноничен URL адрес

en: Caption for the current media file.
bg: Надпис за текущия медиен файл.

en: Card Type
bg: Тип карта

en: Category
bg: Категория

en: Category Name
bg: Име на категорията

en: Cause
bg: Кауза

en: Check Google Cache
bg: Проверете Google Cache

en: Check how your site scores with our SEO analyzer and compare against your competitor's site.
bg: Проверете какви резултати постига вашият сайт с нашия SEO анализатор и сравнете със сайта на вашия конкурент.

en: Check links to this URL
bg: Проверете връзките към този URL

en: Check this if you want your categories for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
bg: Маркирайте това ако искате категориите за даден пост да се използват като meta ключови думи за тази публикация (в допълнение към всякакви ключови думи, които посочите в екрана Edit Post).

en: Check this if you want your keywords on your Posts page (set in WordPress under Settings, Reading, Front Page Displays) and your archive pages to be dynamically generated from the keywords of the posts showing on that page. If unchecked, it will use the keywords set in the edit page screen for the posts page.
bg: Отметнете това, ако искате вашите ключови думи на вашата страница с публикации (зададени в WordPress под Настройки, Четене, Показване на началната страница) и вашите архивни страници да бъдат динамично генерирани от ключовите думи на публикациите, показвани на тази страница. Ако не е отметнато, ще използва ключовите думи, зададени в екрана за редактиране на страницата с публикации.

en: Check this if you want your tags for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
bg: Маркирайте това ако искате таговете за даден пост да се използват като meta ключови думи за тази публикация (в допълнение към всякакви ключови думи, които посочите в екрана Edit Post).

en: Check this if you would like to remove ALL %1$s data upon plugin deletion. All settings and SEO data will be unrecoverable.
bg: Отметнете това, ако искате да премахнете ВСИЧКИ %1$s данни при изтриване на разширението. Всички настройки и SEO данни няма да могат да бъдат възстановени.

en: Childcare
bg: Грижи за деца

en: Choose Features
bg: Изберете Характеристики

en: Choose Image
bg: Изберете Изображение

en: Choose a File
bg: Изберете файл

en: Choose a Person
bg: Изберете човек

en: Choose a plugin to import SEO data directly into %1$s.
bg: Изберете разширение за импортиране на SEO данни директно в %1$s.

en: Choose whether %1$s should output the required schema markup that Google needs to generate a sitelinks search box.
bg: Изберете дали %1$s да извежда необходимата маркировка на схемата, която Google има за генериране на полето за търсене на връзки към сайта.

en: Choose whether the site represents a person or an organization.
bg: Изберете дали сайтът представлява лице или организация.

en: City
bg: Град

en: Clear
bg: Изчистване

en: Clear Bad Bot Blocker Logs
bg: Изчистване на регистрите за блокиране на лоши ботове

en: Cleared
bg: Изчистено

en: Click here
bg: Щракнете тук

en: Click on the tags below to insert variables into your description.
bg: Кликнете върху етикетите по-долу, за да вмъкнете променливи във вашето описание.

en: Click on the tags below to insert variables into your home page title.
bg: Кликнете върху етикетите по-долу, за да вмъкнете променливи в заглавието на началната си страница.

en: Click on the tags below to insert variables into your meta description.
bg: Кликнете върху етикетите по-долу, за да вмъкнете променливи във вашето мета описание.

en: Click on the tags below to insert variables into your site name.
bg: Кликнете върху етикетите по-долу, за да вмъкнете променливи в името на вашия сайт.

en: Click on the tags below to insert variables into your site title.
bg: Кликнете върху етикетите по-долу, за да вмъкнете променливи в заглавието на вашия сайт.

en: Click on the tags below to insert variables into your template.
bg: Кликнете върху етикетите по-долу, за да вмъкнете променливи във вашия шаблон.

en: Click on the tags below to insert variables into your title.
bg: Кликнете върху етикетите по-долу, за да вмъкнете променливи в заглавието си.

en: Click to Copy
bg: Щракнете за копиране

en: Close
bg: Затворете

en: Close and Exit Wizard Without Saving
bg: Съветник за затваряне и излизане без запазване

en: Closed
bg: Затворено

en: Company
bg: Компания

en: Complete SEO Checklist
bg: Пълен списък за проверка на SEO

en: Complete Site Audit Checklist
bg: Пълен списък за проверка на сайта

en: Complete Support
bg: Пълна поддръжка

en: Complete documentation on usage tracking is available %1$shere%2$s.
bg: Налична е пълна документация за проследяване на употребата %1$shere%2$s.

en: Configure how your website content will look in Google, Bing and other search engines.
bg: Конфигурирайте как ще изглежда съдържанието на вашия уеб сайт в Google, Bing и други търсачки.

en: Conflicting Plugins Detected
bg: Открити са конфликтни разширения

en: Connect
bg: Свързване

en: Connect with %1$s
bg: Свържете се с %1$s

en: Connecting...
bg: Свързване ...

en: Consecutive sentences
bg: Последователни изречения

en: Constants
bg: Константи

en: Contact Page URL:
bg: URL адрес на страницата за контакт:

en: Content Types
bg: Типове съдържание

en: Copied!
bg: Копирано!

en: Copy to Clipboard
bg: Копиране в клипборда

en: Corporation
bg: Корпорация

en: Could not install upgrade. Please download from %1$s and install manually.
bg: Не може да се инсталира надстройка. Моля, изтеглете от %1$s и инсталирайте ръчно.

en: Country
bg: Държава

en: Create Backup
bg: Създаване на резервно копие

en: Current Date
bg: Текуща Дата

en: Current Day
bg: Текущ Ден

en: Current Item
bg: Текущ елемент

en: Current Month
bg: Текущ Месец

en: Current Year
bg: Текуща Година

en: Current or first category title.
bg: Заглавие на настоящата или първата категория.

en: Custom Field
bg:  Потребителско поле

en: Custom Field Name
bg: Име на персонализираното поле

en: Custom Field Support
bg: Поддръжка на потребителското поле

en: Custom Fields
bg: Персонализирани полета

en: Custom Image
bg: Персонализирано изображение

en: Custom field names with spaces detected
bg: Персонализирани имена на полета с открити интервали

en: Custom separator:
bg: Персонализиран разделител:

en: Customer Support
bg: Клиентска поддръжка

en: Dashboard
bg: Табло

en: Database Tools
bg: Инструменти за база данни

en: Date Archive Sitemap
bg: Карта за архивиране на дати

en: Date Archives
bg: Архиви на дати

en: Deactivate All Features
bg: Деактивиране на всички функции

en: Deactivated
bg: Деактивирано

en: Deactivation failed. Please check permissions and try again.
bg: Деактивирането не бе успешно. Моля, проверете разрешенията и опитайте отново.

en: Decide whether you want your site's URLs to include a "www", or if you prefer a plain domain name. There are marketing pros and cons for each choice, but neither one is better or worse for SEO purposes - as long as you're consistent.
bg: Решете дали искате URL адресите на вашия сайт да включват "www" или предпочитате обикновено име на домейн. Има маркетингови плюсове и минуси за всеки избор, но нито един не е по-добър или по-лош за целите на SEO - стига да сте последователни.

en: Default
bg: По подразбиране

en: Default (Set under Social Networks)
bg: По подразбиране (Задайте под Социални мрежи)

en: Default Card Type
bg: Тип карта по подразбиране

en: Default Image (Set Below)
bg: Изображение по подразбиране (Задаване отдолу)

en: Default Image Source (Set in Social Networks)
bg: Източник на изображение по подразбиране (зададен в социалните мрежи)

en: Default Object Type (Set in Social Networks)
bg: Вид обект по подразбиране (зададен в социалните мрежи)

en: Default Post Facebook Image
bg: Публикация по подразбиране Facebook Изображение

en: Default Post Image Source
bg: Източник на изображение на публикацията по подразбиране

en: Default Post Type Object Types
bg: Типове обекти по подразбиране

en: Default Social Share Image
bg: Изображение по подразбиране за социално споделяне

en: Default Taxonomy Object Types
bg: Типове обекти на таксономия по подразбиране

en: Default Term Facebook Image
bg: Термин по подразбиране Facebook Изображение

en: Default Term Image Source
bg: Източник на изображението за термин по подразбиране

en: Default settings that just work
bg: Настройки по подразбиране, които просто работят

en: Delete
bg: Изтриване

en: Delete Rule
bg: Изтриване на правило

en: Delete Static Files
bg: Изтриване на статични файлове

en: Dentist
bg: Зъболекар

en: Description
bg: Описание

en: Description Format
bg: Формат на описанието

en: Director
bg: Директор

en: Directory Listing seems to be disabled on your server.
bg: Списъкът с директории изглежда е деактивиран на вашия сървър.

en: Directory Listing seems to be enabled on your server.
bg: Списъкът с директории изглежда е активиран на вашия сървър.

en: Disabled
bg: Изключено

en: Disallow
bg: Забрани

en: Dismiss
bg: Отхвърляне

en: Dismiss All
bg: Отхвърляне на всички

en: Dismissed Notifications
bg: Отхвърлени известия

en: Display Opening Hours
bg: Показване на работното време

en: Display Settings
bg: Настройки на дисплей

en: Do you get a blank sitemap or 404 error?
bg: Получавате ли празна карта на сайта или грешка 404?

en: Do you have multiple authors?
bg: Имате ли много автори?

en: Docs
bg: Документи

en: Documentation
bg: Документация

en: Don't try to force keywords into sub-headings if they feel unnatural. It will send the wrong message to your readers, possibly driving them away.
bg: Не се опитвайте да насилвате ключови думи в подзаглавия, ако са неестествени. Това ще изпрати грешно съобщение до вашите читатели, евентуално ще ги прогони.

en: Download System Info File
bg: Изтеглете системния информационен файл

en: Drink
bg: Питие

en: Dry Cleaning/Laundry
bg: Химическо чистене/ пране

en: Duplicate Open Graph meta tags were found.
bg: Намерени са дублиращи се мета маркери на Open Graph.

en: Dynamically Generate
bg: Динамично генериране

en: Dynamically Generate Meta Keywords
bg: Динамично генериране на мета ключови думи

en: Edit
bg: Редактирай

en: Edit .htaccess
bg: Редактирай .htaccess

en: Edit SEO
bg: Редактирай SEO

en: Edit Snippet
bg: Редактиране на фрагмент

en: Edit Title and Description
bg: Редактиране на заглавие и описание

en: Edit Your Meta Description
bg: Редактирайте своето мета описание

en: Edit Your Page
bg: Редактиране на вашата страница

en: Edit Your Page Title
bg: Редактирайте заглавието на вашата страница

en: Editor
bg: Редактор

en: Email Debug Information
bg: Информация за отстраняване на грешки по имейл

en: Emergency Service
bg: Спешна услуга

en: Employment Agency
bg: Агенция по заетостта

en: Enable Breadcrumbs
bg: Активиране на Breadcrumbs

en: Enable Custom Robots.txt
bg: Активиране на Custom Robots.txt

en: Enable Open Graph Markup
bg: Активиране на отворено маркиране на графики

en: Enable Schema Markup
bg: Активиране на схемата за маркиране

en: Enable Sitelinks Search Box
bg: Активиране на полето за търсене на връзки към сайта

en: Enable Sitemap
bg: Активиране на картата на сайта

en: Enable Sitemap Indexes
bg: Включи индексирането на картата на сайта

en: Enable our TruSEO score to help you optimize your content for maximum traffic.
bg: Активирайте нашия рейтинг на TruSEO, за да ви помогне да оптимизирате съдържанието си за максимален трафик.

en: Enable this feature if you want Facebook and other social media to display a preview with images and a text excerpt when a link to your site is shared.
bg: Активирайте тази функция, ако искате Фейсбук и други социални медии да показват визуализация с изображения и текстов откъс, когато се споделя връзка към вашия сайт.

en: Enabled
bg: Включено

en: Ensure your most important keywords appear in the H1 tag - don't force it, use them in a natural way that makes sense to human readers.
bg: Уверете се, че вашите най-важни ключови думи се появяват в маркера H1 - не го насилвайте, използвайте ги по естествен начин, който има смисъл за читателите на хората.

en: Ensure your page's title includes your target keywords, and design it to encourage users to click.
bg: Уверете се, че заглавието на вашата страница включва вашите целеви ключови думи и го проектирайте така, че да насърчите потребителите да кликват.

en: Enter Competitor URL
bg: Въведете URL на конкурента

en: Enter License Key
bg: Въведете лицензен ключ

en: Enter a URL to change the default Canonical URL
bg: Въведете URL, за да промените стандартния каноничен URL по подразбиране

en: Enter a page URL, e.g. %1$s
bg: Въведете URL на страница, напр. %1$s

en: Enter your %1$s License Key
bg: Въведете вашия %1$s лицензен ключ

en: Enter your Facebook Admin ID here. You can enter multiple Facebook Admin IDs by separating them with a comma.
bg: Въведете вашия Facebook администраторски идентификатор тук. Можете да въведете множество администраторски идентификатори на Facebook, като ги разделите със запетая.

en: Enter your answer
bg: Въведете своя отговор

en: Entertainment Business
bg: Развлекателен бизнес

en: Episode
bg: Епизод

en: Est. reading time
bg: Прогн. време за четене

en: Every page on your site should have a <link> tag with a 'rel="canonical"' attribute. The link tag should go inside the page's head tag, and it should contain the page's "correct" URL.
bg: Всяка страница на вашия сайт трябва да има маркер <link> с атрибут 'rel = "canonical"'. Тагът на връзката трябва да влиза вътре в маркера на главата на страницата и трябва да съдържа „правилния“ URL адрес на страницата.

en: Example search string
bg: Примерен низ за търсене

en: Excellent!
bg: Отлично!

en: Exclude Images
bg: Изключване на изображенията

en: Exclude Images from your sitemap.
bg: Изключете изображения от вашата карта на сайта.

en: Exclude Pages/Posts
bg: Изключване на страници/публикации

en: Exclude Posts / Pages
bg: Изключване на публикации / страници

en: Exclude Terms
bg: Изключи термин

en: Export All Post Types
bg: Експортиране на всички видове публикации

en: Export All Settings
bg: Експортиране на всички настройки

en: Export Settings
bg: Настройки за експортиране

en: External links
bg: Външни връзки

en: External:
bg: Външни:

en: Facebook Admin ID
bg: Фейсбук Admin ID

en: Facebook Author URL
bg: URL Адрес на Фейсбук Автор

en: Facebook Debugger
bg: Отстраняване на грешки във Фейсбук

en: Facebook Description
bg: Facebook Описание

en: Facebook Image
bg: Facebook Картинка

en: Facebook Preview
bg: Facebook Изглед

en: Facebook Title
bg: Заглавие на Facebook

en: Fantastic! By updating to the latest version, you have access to all the latest features, bug fixes and security improvements.
bg: Фантастично! Чрез актуализиране до най-новата версия имате достъп до всички най-нови функции, корекции на грешки и подобрения в сигурността.

en: Feature Manager
bg: Мениджър на услугите

en: Featured Image
bg: Картинка на фокус

en: Features:
bg: Характеристики:

en: Financial Service
bg: Финансова услуга

en: Fine-tune your site with our powerful tools including Robots.txt editor, import/export and more.
bg: Настройте вашия сайт с нашите мощни инструменти, включително редактор Robots.txt, импортиране/експортиране и други.

en: First Available Image
bg: Първа достъпна картинка

en: First Image in Content
bg: Изображение от персонализирано поле

en: Fix Now
bg: Поправете сега

en: Focus Keyphrase
bg: Ключова фраза за фокус

en: Focus keyphrase
bg: Ключова фраза за фокус

en: Food
bg: Храна

en: Food Establishment
bg: Заведение за хранене

en: Fortunately, every popular web server has options to prevent directory listings. They'll show a "403 forbidden" message instead.
bg: За щастие всеки популярен уеб сървър има опции за предотвратяване на списъци с директории. Вместо това ще покажат съобщение „403 Забранено“.

en: Free
bg: Безплатно

en: Frequency
bg: Честота

en: Friday
bg: Петък

en: Front Page
bg: Главна страница

en: Front Page Info
bg: Информация за Началната Страница

en: Game
bg: Игра

en: General
bg: Общи

en: General Facebook Settings
bg: Общи настройки на Фейсбук

en: General Settings
bg: Основни настройки

en: General Sitemap
bg: Обща карта на сайта

en: Generated by
bg: Генериран от

en: Get %1$s %2$s and Unlock all the Powerful Features.
bg: Вземете %1$s %2$s и отключете всички мощни функции.

en: Get Support
bg: Получаване на помощ

en: Get all the right tools to make sure your website shows up in Google Search.
bg: Вземете всички подходящи инструменти, за да сте сигурни, че вашият уебсайт се показва в Google Търсене.

en: Get helpful suggestions from %1$s on how to optimize your website content, so you can rank higher in search results.
bg: Получавайте полезни предложения от %1$s за това как да оптимизирате съдържанието на уебсайта си, за да можете да се класирате по-високо в резултатите от търсенето.

en: Get more features in %1$s %2$s:
bg: Получете повече функции в %1$s %2$s:

en: Get the #1 analytics plugin to see how people find and use your website. Simply put, see stats that matter.
bg: Вземете най-исканото разширение за анализ, за да видите как хората намират и използват вашия уебсайт. Просто казано, вижте статистиката, която има значение.

en: Get the most out of %1$s by upgrading to Pro and unlocking all of the powerful features.
bg: Извлечете максимума от %1$s, като надстроите до Pro и отключите всички функции.

en: Get your Baidu verification code in %1$s.
bg: Вземете кода си за потвърждение Baidu след %1$s.

en: Get your Bing verification code in %1$s.
bg: Вземете своя код за проверка на Bing след %1$s.

en: Get your Google Tag Manager ID in your %1$s.
bg: Вземете своя идентификатор на Google Tag Manager във вашия %1$s.

en: Get your Google verification code in %1$s.
bg: Вземете кода си за потвърждение от Google след %1$s.

en: Get your Pinterest verification code in your %1$s.
bg: Вземете своя код за потвърждение на Пинтерест във вашия %1$s.

en: Get your Yandex verification code in %1$s.
bg: Вземете своя код за потвърждение на Yandex след %1$s.

en: Getting Started
bg: Пригответе се да започнете

en: Getting started? Read the Beginners Guide
bg: Сега започвате? Прочетете упътването за начинаещи

en: Give feedback
bg: Дайте обратна връзка

en: Give us a 5-star rating!
bg: Дайте ни 5-звезден рейтинг!

en: Global Robots Meta
bg: Мета Глобални Роботи

en: Global Settings
bg: Глбални Настройки

en: Globally control the Title attribute and Alt text for images in your content. These attributes are essential for both accessibility and SEO.
bg: Глобално контролирайте атрибута Title и Alt текст за изображения във вашето съдържание. Тези атрибути са от съществено значение както за достъпност, така и за SEO.

en: Go Back
bg: Назад

en: Go back to the Dashboard
bg: Върнете се в таблото за управление

en: Go to Plugins
bg: Отидете на разширения

en: Go to Schema Settings
bg: Отидете на Настройки на схемата

en: Go to Settings > General
bg: Отидете в Настройки> Общи

en: Go to Settings > Reading
bg: Отидете в Настройки> Четене

en: Good Results
bg: Добри резултати

en: Good job!
bg: Добра работа!

en: Google Page Speed Test
bg: Тест за скорост на страницата в Google

en: Google Safe browsing shows warnings and alerts to users if they visit a suspicious website. If you are flagged by Google Safe Browsing, you should take immediate steps to fix that.
bg: Безопасното сърфиране в Google показва предупреждения и сигнали на потребителите, ако посетят подозрителен уебсайт. Ако сте маркирани от Google Safe Browsing, трябва да предприемете незабавни стъпки, за да поправите това.

en: Google Search Console
bg: Google конзола за търсене

en: Google Tag Manager Container ID
bg: Идентификатор на контейнера на Google Tag Manager

en: Google Verification Code
bg: Google Код за верификация

en: Google has not flagged your site for malware!
bg: Google не е сигнализирал вашия сайт като злонамерен софтуер!

en: Google, Bing and other search engines use specific data from your schema markup to output data in their Knowledge Panels. This data is known as the Knowledge Graph. Use these settings to change how that data looks.
bg: Google, Bing и други търсачки използват конкретни данни от маркирането на вашата схема, за да извеждат данни в своите панели за знания. Тези данни са известни като Графика на знанието. Използвайте тези настройки, за да промените начина, по който изглеждат тези данни.

en: Government Office
bg: Държавна служба

en: Granular controls per role
bg: Гранулирани контроли за роля

en: Great Scott! Where'd they all go?
bg: Страхотно Скот! Къде отидоха всички?

en: Great job!
bg: Браво!

en: Great! These are required for %1$s's schema markup and are often used as fallback values for various other features.
bg: Страхотно! Те са необходими за маркиране на схемата на %1$s и често се използват като резервни стойности за различни други функции.

en: Great! You are linking to external resources.
bg: Страхотно! Вие свързвате с външни ресурси.

en: Grouped
bg: Групирани

en: Groups
bg: Групи

en: Gutenberg Block
bg: Блок на Гутенберг

en: H2 tags were found on your page.
bg: На вашата страница бяха намерени H2 тагове.

en: HTML Sitemap
bg: HTML карта на сайта

en: HTML Validator
bg: HTML Валидатор

en: Heads up!
bg: Внимание!

en: Health & Beauty Business
bg: Бизнес с здраве и красота

en: Height
bg: Височина

en: Help make %1$s better for everyone
bg: Помогнете да направите %1$s по-добър за всички

en: Here you can view and edit the thumbnail, title and description that will be displayed when your site is shared on social media. Click on the button below to view and edit the preview.
bg: Тук можете да видите и редактирате миниатюрата, заглавието и описанието, които ще се показват, когато сайтът ви е споделен в социалните медии.

en: Hidden
bg: Скрит

en: Hide
bg: Скриване

en: Home
bg: Начало

en: Home & Construction Business
bg: Бизнес с дом и строителство

en: Home Page
bg: Начална страница

en: Home Page Image
bg: Изображение на началната страница

en: Home Page Settings
bg: Настройки на началната страница

en: Home Page Title
bg: Заглавие на началната страница

en: Homepage Link
bg: Връзка към начална страница

en: Hotel
bg: Хотел

en: How to Control Search Results
bg: Как да контролираме резултатите от търсенето

en: How to Get Started
bg: Как да започнем

en: How to get your Facebook Admin ID
bg: Как да получите вашия идентификационен номер на админа за Фейсбук

en: How to get your Facebook App ID
bg: Как да получите идентификационния номер от вашата Фейсбук аппликация

en: How to get your Facebook Author URL
bg: Как да получите URL адреса на вашия автор във Фейсбук

en: I already did
bg: Вече направих

en: I'll do it later
bg: Ще го направя по-късно

en: If you aren't using an SSL certificate for your site that means you are losing a lot of potential traffic. We recommend getting an SSL certificate installed immediately.
bg: Губите много потенциален трафик, ако не използвате SSL сертификат за вашия сайт. Препоръчваме незабавно да инсталирате SSL сертификат.

en: If you have already confirmed your website with Pinterest, you can skip the step below.
bg: Ако вече сте потвърдили своя уебсайт в Пинтерест, можете да пропуснете стъпката по-долу.

en: If you use the Apache or NGINX web servers, you can edit the configuration files to set the "expires" header for all image files. For Apache, you can also use a ".htaccess" file to change the settings for each folder.
bg: Ако използвате уеб сървърите Apache или NGINX, можете да редактирате конфигурационните файлове, за да зададете заглавката "изтича" за всички файлове с изображения. За Apache можете също да използвате файл ".htaccess", за да промените настройките за всяка папка.

en: If you want to continue to improve your response time, the simplest and fastest fix is to use a caching plugin. Caching plugins keep a cached version of each page on your site. Instead of building the page from scratch, the server will send the cached copy.
bg: Ако искате да продължите да подобрявате времето за реакция, най-простото и бързо решение е да използвате приставка за кеширане. Приставките за кеширане поддържат кеширана версия на всяка страница на вашия сайт. Вместо да изгражда страницата от нулата, сървърът ще изпрати кешираното копие.

en: If you've republished an article from another source (such as another site or a different section of your own site) then you need to pick which URL is the "correct" one and use that!
bg: Ако сте препубликували статия от друг източник (например друг сайт или различна секция на собствения си сайт), тогава трябва да изберете кой URL адрес е „правилният“ и да го използвате!

en: Image
bg: Изображение

en: Image Alt Tag
bg: Alt етикет на изображението

en: Image SEO Optimization
bg: SEO оптимизация на изображения

en: Image Source
bg: Източник на изображението

en: Image from Custom Field
bg: Изображение от персонализирано поле

en: Images:
bg: Картинки:

en: Import
bg: Импортирай

en: Import / Restore %1$s Settings
bg: Импортиране/възстановяване на настройки на %1$s

en: Import Data and Continue
bg: Импортиране на данни и продължаване

en: Import Settings From Other Plugins
bg: Импортиране на настройки от други разширения

en: Import and Delete
bg: Импортиране и изтриване

en: Import data from your current plugins
bg: Импортиране на данни от текущите ви приставки

en: Import from a JSON or INI file...
bg: Импортиране от JSON или INI файл...

en: Import/Export
bg: Импортиране/експортиране

en: Imported settings will overwrite existing settings and will not be merged.
bg: Импортираните настройки ще презапишат съществуващите настройки и няма да бъдат обединени.

en: Improve local SEO rankings with schema for business address, open hours, contact, and more.
bg: Подобрете местните SEO класации със схема за фирмен адрес, работно време, контакт и др.

en: In order to reduce page size, remove any unnecessary tags from your markup. This includes developer comments, which are invisible to your users - search engines ignore the text in comments, too.
bg: За да намалите размера на страницата, премахнете всички ненужни маркери от вашата маркировка. Това включва коментари за разработчици, които са невидими за вашите потребители - търсачките също игнорират текста в коментарите.

en: Inactive Plugins
bg: Неактивни приставки

en: Include All Post Types
bg: Включване на всички видове публикации

en: Include All Taxonomies
bg: Включете всички таксономии

en: Include Author Archives in your sitemap.
bg: Включи Author Archives в картата на сайта.

en: Include Date Archives in your sitemap.
bg: Включи Date Archives в картата на сайта.

en: Insert a customized Open Graph meta tag for each important page on your site. The standard is very well documented - you can learn more from Facebook's developer pages.
bg: Поставете персонализиран мета таг Open Graph за всяка важна страница на вашия сайт. Стандартът е много добре документиран - можете да научите повече от страниците за разработчици на Facebook.

en: Installation failed. Please check permissions and try again.
bg: Неуспешно инсталиране. Моля, проверете разрешенията и опитайте отново.

en: Installing %1$s %2$s
bg: Инсталиране нa %1$s %2$s

en: Internal links
bg: Вътрешни връзки

en: Internal:
bg: Вътрешен:

en: Internet Cafe
bg: Интернет кафе

en: Invalid Phone Number for Knowledge Graph
bg: Невалиден телефонен номер за графика на знанието

en: Is the site under construction or live (ready to be indexed)?
bg: Сайтът в процес на изграждане ли е или е на живо вече (готов ли е за индексиране)?

en: It appears that your server is running on nginx, so the fix will most likely require adding the correct rewrite rules to our nginx configuration. %1$sCheck our documentation for more information%2$s.
bg: Изглежда, че вашият сървър работи на nginx, така че поправката най-вероятно ще изисква добавяне на правилните правила за пренаписване към нашата конфигурация на nginx. %1$s Проверете документацията ни за повече информация %2$s.

en: It looks like you are missing the proper rewrite rules for the robots.txt file.
bg: Изглежда, че ви липсват правилните правила за пренаписване на файла robots.txt.

en: It looks like your site has been added to one of Google's malwares lists.
bg: Изглежда вашият сайт е добавен към един от списъците на Google за злонамерени програми.

en: It should be easy to include your main and supporting keywords in the H2 tags - after all, these keywords describe your content! If it's hard to work the keywords into your subheadings, it could be a sign that the keywords aren't closely related to your content.
bg: Трябва да е лесно да включите основните си и поддържащи ключови думи в H2 таговете - в края на краищата тези ключови думи описват вашето съдържание! Ако е трудно да включите ключовите думи в подзаглавията си, това може да е знак, че ключовите думи не са тясно свързани със съдържанието ви.

en: It's a great idea to try and hide the plugins you have visible. From time to time vulnerabilities are found in plugins and if your site is not updated in a timely fashion, outdated plugins and themes can be exploited.
bg: Страхотна идея е да опитате да скриете видимите приставки. От време на време уязвимости се откриват в приставките и ако сайтът ви не се актуализира своевременно, остарелите приставки и теми могат да бъдат използвани.

en: It's a great idea to try and hide the theme you have visible. From time to time vulnerabilities are found in themes and if your site is not updated in a timely fashion, outdated plugins and themes can be exploited.
bg: Страхотна идея е да опитате да скриете видимата тема. От време на време в темите се откриват уязвимости и ако сайтът ви не се актуализира своевременно, могат да бъдат използвани остарели плъгини и теми.

en: JavaScript files appear in many places, including frameworks (like Bootstrap), themes and templates, and third-party plugins.
bg: JavaScript файловете се появяват на много места, включително рамки (като Bootstrap), теми, шаблони и приставки на трети страни.

en: Just like WordPress, %1$s generates a dynamic file so there is no static file to be found on your server.  The content of the robots.txt file is stored in your WordPress database.
bg: Подобно на WordPress, %1$s генерира динамичен файл, така че на вашия сървър няма да има статичен файл. Съдържанието на файла robots.txt се съхранява във вашата база данни на WordPress.

en: Keyphrase
bg: Ключова фраза

en: Label:
bg: Етикет:

en: Labels
bg: Етикети

en: Landmark
bg: Забележителност

en: Large
bg: Голям

en: Last Modified
bg: Последно променено

en: Latest version:
bg: Последна Версия:

en: Launch the Setup Wizard
bg: Стартирайте съветника за настройки

en: Learn More
bg: Научете повече

en: Learn how to get your Pinterest Verification Code
bg: Научете как да получите своя код за потвърждение в Pinterest

en: Learn more
bg: Научете повече

en: Learn more about all features
bg: Научете повече за всички функции

en: Legal Service
bg: Юридическа услуга

en: Let's Get Started
bg: Нека започнем

en: Library
bg: Библиотека

en: License
bg: Лиценз

en: License Key
bg: Лицензен ключ

en: Limited Support
bg: Ограничена поддръжка

en: Link has been inserted.
bg: Връзката е вмъкната.

en: LinkedIn Post Inspector
bg: LinkedIn инспектор за публикации

en: Links Per Sitemap
bg: Връзки на карта на сайта

en: Lite vs. Pro
bg: Олекотена версия срещу Разширена

en: Live Site
bg: Сайт на живо

en: Local Business SEO
bg: Местен бизнес SEO

en: Local Business schema markup enables you to tell Google about your business, including your business name, address and phone number, opening hours and price range. This information may be displayed as a Knowledge Graph card or business carousel.
bg: Маркирането на схеми за местен бизнес ви позволява да кажете на Google за вашия бизнес, включително името на вашия бизнес, адрес и телефонен номер, работно време и ценови диапазон. Тази информация може да се покаже като карта с графика на знанието или бизнес въртележка.

en: Local SEO
bg: Локално SEO

en: Locations
bg: Местоположения

en: Lodging Business
bg: Бизнес за настаняване

en: Logo
bg: Лого

en: Logs
bg: Дневници

en: Make sure every image has an alt tag, and add useful descriptions to each image. Add your keywords or synonyms - but do it in a natural way.
bg: Уверете се, че всяко изображение има alt таг, и добавете полезни описания към всяко изображение. Добавете ключовите си думи или синоними - но го направете по естествен начин.

en: Make sure that you only block parts you don't want to be indexed.
bg: Уверете се, че блокирате само части, които не искате да бъдат индексирани.

en: Make sure you have a good balance of H2 tags to plain text in your content. Break the content down into logical sections, and use headings to introduce each new topic.
bg: Уверете се, че имате добър баланс на H2 тагове за обикновен текст във вашето съдържание. Разделете съдържанието на логически раздели и използвайте Headings, за да въведете всяка нова тема.

en: Manage
bg: Управление

en: Manage Google Analytics
bg: Управление на Google Analytics

en: Manage all of your sitemap settings, including XML, Video, News and more.
bg: Управлявайте всички настройки на вашата карта на сайта, включително XML, видео, новини и други.

en: Manually Enter Person
bg: Ръчно въвеждане на човек

en: Manually Enter Type
bg: Въведете ръчно Тип

en: Max Image Preview
bg: Максимален преглед на изображението

en: Max Snippet
bg: Максимален фрагмент

en: Max Video Preview
bg: Преглед на максимално видео

en: Media Caption
bg: Надпис на Медията

en: Medical Business
bg: Медицински бизнес

en: Memory Usage
bg: Използване на Паметта

en: Meta description length
bg: Дължина на мета описанието

en: Minimum size: 112px x 112px, The image must be in JPG, PNG, GIF, SVG, or WEBP format.
bg: Минимален размер: 112px x 112px, Изображението трябва да бъде във формат JPG, PNG, GIF, SVG или WEBP.

en: Minimum size: 144px x 144px, ideal ratio 1:1, 5MB max. JPG, PNG, WEBP and GIF formats only.
bg: Минимален размер: 144px x 144px, идеално съотношение 1:1, 5MB макс. Само формати JPG, PNG, WEBP и GIF.

en: Minimum size: 300px x 157px, ideal ratio 2:1, 5MB max. JPG, PNG, WEBP and GIF formats only.
bg: Минимален размер: 300px x 157px, идеално съотношение 2: 1, 5MB макс. Само формати JPG, PNG, WEBP и GIF.

en: Minor Only
bg: Само незначителни

en: Miscellaneous Verification
bg: Разни проверки

en: Mobile Snapshot
bg: Мобилна снимка

en: Mobile-Friendly Test
bg: Тест за удобство за мобилни устройства

en: Modal Content
bg: Модално съдържание

en: Monday
bg: Понеделник

en: More than 20 requests can result in slow page loading.
bg: Повече от 20 заявки могат да доведат до бавно зареждане на страницата.

en: Movie
bg: Филм

en: Multiple Locations
bg: Няколко местоположения

en: Musician
bg: Музикант

en: Must-Use Plugins
bg: Приставки които трябва да се използват

en: Name
bg: Име

en: New Notifications
bg: Нови известия

en: News Article
bg: Новина

en: News Channel
bg: Канал за новини

en: News Sitemap
bg: Карта на новините

en: No
bg: Не

en: No %1$s was set. Set a %1$s in order to calculate your SEO score.
bg: Не е зададено %1$s. Задайте %1$s, за да изчислите вашия SEO резултат.

en: No Archive
bg: Без архив

en: No Follow
bg: Без Следване

en: No Follow Paginated
bg: Nofollow пагиниран

en: No H1 tag was found.
bg: Не бе намерен маркер H1.

en: No H2 tags were found on your page.
bg: На вашата страница не са намерени H2 тагове.

en: No Image Index
bg: Без индекс на изображения

en: No Index
bg: Без индекс

en: No Index Paginated
bg: Noindex пагиниран

en: No ODP
bg: Без ODP

en: No Pagination for Canonical URLs
bg: Без пагинация за канонични URL адреси

en: No Schema.org data was found on your page.
bg: На вашата страница не са намерени данни на Schema.org.

en: No Snippet
bg: Без фрагмент

en: No Translate
bg: Без превод

en: No canonical link tag found on your page.
bg: На страницата ви не е намерен каноничен маркер за връзка.

en: No content added yet.
bg: Все още няма добавено съдържание.

en: No internal links were found on your page.
bg: На вашата страница не са намерени вътрешни връзки.

en: No meta description has been specified. Search engines will display copy from the page instead. Make sure to write one!
bg: Не е посочено мета описание. Вместо това търсачките ще покажат копие от страницата. Не забравяйте да напишете такова!

en: No meta description was found for your page.
bg: Не е намерено мета описание за вашата страница.

en: No outbound links were found. Link out to external resources.
bg: Не бяха намерени изходящи връзки. Направете връзка към външни ресурси.

en: No post types available.
bg: Няма налични типове публикации.

en: No results found.
bg: Няма намерени резултати.

en: No taxonomies available.
bg: Няма налични таксономии.

en: No thanks
bg: Не, благодаря

en: No title has been specified. Make sure to write one!
bg: Не е посочено заглавие. Не забравяйте да напишете такова.

en: No, I need to make a backup
bg: Не, трябва да направя резервно копие

en: Nofollowed content
bg: Nofollowed съдържание

en: Noindexed content
bg: Noindexed съдържание

en: Noindexed content will not be displayed in your sitemap.
bg: Неиндексираното съдържание няма да се показва във вашата карта на сайта.

en: Non-Profit
bg: с нестопанска цел

en: None
bg: Няма

en: Nope, maybe later
bg: Не, може би по-късно

en: Not Available
bg: Не е налично

en: Not Installed
bg: Не е инсталирано

en: Not Really...
bg: Не наистина...

en: Not Set
bg: Не е Зададено

en: Not set
bg: Не е нагласено

en: Notifications
bg: Известия

en: Number of Posts
bg: Брой публикации

en: Object Type
bg: Тип обект

en: Off
bg: Изключено

en: Ok, you deserve it
bg: Добре, заслужавате го

en: On
bg: Включено

en: One H1 tag was found on your page.
bg: На вашата страница е намерен един маркер H1.

en: Online Store
bg: Онлайн магазин

en: Only ever use noindex meta tag or header on pages you want to keep out of the reach of search engines!
bg: Винаги използвайте noindex мета маркер или заглавка на страниците, които искате да държите далеч от обсега на търсачките!

en: Open 24/7
bg: Отворено 24/7

en: Open 24h
bg: Отворено 24 часа

en: Open News Sitemap
bg: Отворете картата на сайта за новини

en: Open RSS Sitemap
bg: Отворете RSS карта на сайта

en: Open Robots.txt
bg: Отворете Robots.txt

en: Open Sitemap
bg: Отворете карта на сайта

en: Open Video Sitemap
bg: Отворете картата на сайта за видеоклипове

en: Opening Hours
bg: Работно време

en: Opening Hours Settings
bg: Настройки на работното време

en: Operating System
bg: Операционна система

en: Optimized Search Appearance
bg: Оптимизиран външен вид за търсене

en: Optimizing your Content Headings
bg: Оптимизиране на заглавията на съдържанието

en: Organization
bg: Организация

en: Organization Name
bg: Име на организацията

en: Organizations
bg: Организации

en: Organize sitemap entries into distinct files in your sitemap. We recommend you enable this setting if your sitemap contains more than 1,000 URLs.
bg: Организирайте записите в картата на сайта в отделни файлове във вашата карта на сайта. Препоръчваме ви да активирате тази настройка, ако вашата карта на сайта съдържа повече от 1000 URL адреса.

en: Other Options
bg: Други опции

en: Our Google News Sitemap lets you control which content you submit to Google News and only contains articles that were published in the last 48 hours. In order to submit a News Sitemap to Google, you must have added your site to Google’s Publisher Center and had it approved.
bg: Нашата карта на сайта на Google News ви позволява да контролирате кое съдържание да изпращате на Google News и съдържа само статии, публикувани през последните 48 часа. За да изпратите карта за новини до Google, трябва да сте добавили сайта си в Издателския център на Google и да го одобрите.

en: Our goal is to take the pain out of optimizing your website for search engines.
bg: Нашата цел е да премахнем болката от оптимизирането на вашия уеб сайт за търсачки.

en: Over the years, we found that most other WordPress SEO plugins were bloated, buggy, slow, and very hard to use. So we designed our plugin as an easy and powerful tool.
bg: През годините установихме, че повечето други WordPress SEO плъгини са надути, бъгави, бавни и много трудни за използване. Така че ние проектирахме нашия плъгин като лесен и мощен инструмент.

en: PHP Code
bg: PHP код

en: PHP Exif Support
bg: Поддръжка на PHP Exif

en: PHP IPTC Support
bg: Поддръжка на PHP IPTC

en: PHP Max Post Size
bg: PHP максимален размер на публикация

en: PHP Max Script Execution Time
bg: PHP Максимално Време за Изпълнение на Скрипта

en: PHP Max Upload Size
bg: PHP максимален размер за ъплоуд

en: PHP Memory Limit
bg: PHP лимит на паметта

en: PHP Version
bg: PHP версия

en: PHP XML Support
bg: Поддръжка на PHP XML

en: Page Analysis
bg: Анализ на страница

en: Page Number
bg: Номер на страницата

en: Page URL
bg: Линк към страницата

en: Paged Format
bg: Страничен формат

en: Paginated Content
bg: Пагинирано съдържание

en: Paste your image URL or select a new image
bg: Поставете URL адреса на изображението си или изберете ново изображение

en: Paste your license key here
bg: Поставете лицензния си ключ тук

en: Path:
bg: Път:

en: Payment Info
bg: Информация за плащане

en: People
bg: Хора

en: Perform in-depth SEO Analysis of your competitor's website.
bg: Извършете задълбочен SEO анализ на уебсайта на вашия конкурент.

en: Performance
bg: Производителсност

en: Permalink
bg: Постоянна връзка

en: Permalink Structure
bg: Структура на постоянната връзка

en: Person
bg: Личност

en: Person or Organization
bg: Лице или организация

en: Phone Number
bg: Телефонен номер

en: Physical Robots.txt File Detected
bg: Открит е Файл Physical Robots.txt

en: Pinterest
bg: Пинтерест

en: Pinterest Rich Pins Validator
bg: Валидатор на важните отметки в Пинтерест

en: Pinterest Site Verification
bg: Проверка на сайта в Пинтерест

en: Pinterest Verification Code
bg: Код за потвърждение на Пинтерест

en: Pinterest account
bg: Пинтерест акаунт

en: Pinterest uses Open Graph metadata just like Facebook, so be sure to keep Open Graph enabled on the Facebook tab checked if you want to optimize your site for Pinterest.
bg: Pinterest използва метаданни Open Graph точно като Facebook, така че не забравяйте да оставите активирана Open Graph в раздела Facebook, ако искате да оптимизирате вашия сайт за Pinterest.

en: Places
bg: Места

en: Please add a title first.
bg: Моля, първо добавете заглавие.

en: Please add some content first.
bg: Моля, първо добавете съдържание.

en: Please enter a valid URL.
bg: Моля, въведете валиден URL адрес.

en: Please enter your license key to connect.
bg: Моля, въведете вашия лицензен ключ, за да се свържете.

en: Please rate %1$s %2$s on %3$s to help us spread the word. Thank you!
bg: Моля, оценете %1$s %2$s на %3$s, за да ни помогнете да разпространим думата. Благодаря ви!

en: Plugin installed & activated.
bg: Приставката е инсталирана и активирана.

en: Plugin is missing required dependencies. Please contact support for more information.
bg: В разширението липсват необходимите зависимости. Моля, свържете се с екипа за поддръжка за повече информация

en: Plugins from your website are publicly visible.
bg: Приставките от вашия уебсайт са публично видими.

en: Politician
bg: Политик

en: Portfolio
bg: Портфолио

en: Post
bg: Публикувай

en: Post Author Image
bg: Картинка на автора на публикацията

en: Post Custom Field Name
bg: Име на персонализирано поле за публикация

en: Post Meta
bg: Мета за Публикации

en: Post Type Columns
bg: Колони тип публикация

en: Post Type Priority Score
bg: Тип публикация приоритетна оценка

en: Post Types
bg: Типове публикации

en: Press enter to create a keyword
bg: Натиснете enter, за да създадете ключова дума

en: Preview
bg: Визуализация

en: Preview & Edit
bg: Преглед и редактиране

en: Preview Snippet Editor
bg: Преглед на редактор на фрагменти

en: Priority
bg: Приоритет

en: Priority Score
bg: Приоритетна оценка

en: Priority Support
bg: Приоритетна поддръжка

en: Pro version is already installed.
bg: Pro версията вече е инсталирана.

en: Product
bg: Продукт

en: Product Short Description
bg: Кратко описание на продукта

en: Products & Entertainment
bg: Продукти и забавления

en: Profile
bg: Профил

en: Public Figure
bg: Публична личност

en: Published on %1$s.
bg: Публикувано на %1$s.

en: Purchase License
bg: Лиценз за покупка

en: Purchase and Install Now
bg: Закупете и инсталирайте сега

en: Quicklinks
bg: Бързи връзки

en: RSS After Content
bg: RSS след съдържание

en: RSS Before Content
bg: RSS Преди съдържание

en: RSS Content
bg: RSS съдържание

en: RSS Content Settings
bg: Настройки на съдържанието на RSS

en: RSS Sitemap
bg: RSS карта на сайта

en: Radio Station
bg: Радиостанция

en: Read Only
bg: Само за четене

en: Read the %1$s user guide
bg: Прочетете ръководството на потребителя %1$s

en: Read the Setup Guide
bg: Прочетете ръководството за настройка

en: Read the Ultimate WordPress SEO Guide
bg: Прочетете най-пълното ръководство за WordPress SEO

en: Readability
bg: Четливост

en: Real Estate Agent
bg: Агент за недвижими имоти

en: Recommended Improvements
bg: Препоръчителни подобрения

en: Recycling Center
bg: Център за рециклиране

en: Redirect Attachment URLs
bg: Пренасочване на връзките към прикачени файлове

en: Redirect attachment pages?
bg: Пренасочване на страници за прикачени файлове?

en: Refresh Results
bg: Опресняване на резултатите

en: Relaunch Setup Wizard
bg: Повторно стартиране на съветника за настройка

en: Remind Me Later
bg: Напомни ми по-късно

en: Remove
bg: Премахни

en: Remove Category Base Prefix
bg: Премахване на основния префикс на категорията

en: Removing white space can also have an impact on your HTML page's size. White space characters like carriage returns and tabs are ignored by the browser, but they make the markup easier for developers to read. So you should always strip them from your templates or themes before you use them in a production environment.
bg: Премахването на празно пространство също може да окаже влияние върху размера на вашата HTML страница. Пространствени символи, като карета за връщане и раздели, се игнорират от браузъра, но улесняват четенето на маркировката за разработчиците. Така че винаги трябва да ги премахвате от вашите шаблони или теми, преди да ги използвате в производствена среда.

en: Reservations
bg: Резервации

en: Reset / Restore Settings
bg: Нулиране / Възстановяване на настройките

en: Reset Selected Settings to Default
bg: Възстановяване на избраните настройки на настройки по подразбиране

en: Restaurant
bg: Ресторант

en: Restore
bg: Възстанови

en: Robots Meta Settings
bg: Мета настройки на Роботите

en: Robots Setting
bg: Настройка на роботи

en: Robots meta:
bg: Мета роботи:

en: Robots.txt Editor
bg: Редактор Robots.txt

en: Run Shortcodes in Description
bg: Поставете къси кодове в описанието

en: SEO Analysis
bg: SEO анализ

en: SEO Audit Checklist
bg: Контролен списък за SEO одит

en: SEO Editor
bg: SEO редактор

en: SEO Editor Role
bg: Роля на SEO редактора

en: SEO Manager
bg: SEO Мениджър

en: SEO Manager Role
bg: Роля на SEO Manager

en: SEO Meta Import In Progress
bg: SEO Мета в процес на изпълнение

en: SEO News
bg: SEO новини

en: SEO Plugin Import Failed
bg: Неуспешен импорт на приставка за SEO

en: SEO Settings
bg: Настройки за оптимизация

en: SEO Site Score
bg: SEO оценка на сайта

en: SEO for Categories, Tags and Custom Taxonomies
bg: SEO за категории, етикети и персонализирани таксономии

en: SQL Mode
bg: SQL режим

en: Sales
bg: Продажби

en: Sample Archive Title
bg: Примерно заглавие на архива

en: Sample Custom Field Value
bg: Примерна стойност на персонализирано поле

en: Sample Post
bg: Примерна публикация

en: Sample Taxonomy Name Value
bg: Примерна таксономия Име Стойност

en: Sample Taxonomy Title
bg: Примерно заглавие на таксономията

en: Sample author biography
bg: Примерна биография на автора

en: Sample caption for media.
bg: Примерен надпис за медия.

en: Sample excerpt from a page/post.
bg: Примерен откъс от страница/публикация.

en: Sample short description for your product.
bg: Примерно кратко описание за вашия продукт.

en: Sample taxonomy description
bg: Примерно описание на таксономията

en: Saturday
bg: Събота

en: Save
bg: Запази

en: Save Changes
bg: Запазване на промените

en: Save and Continue
bg: Запазване и продължаване

en: Schema Markup
bg: Маркиране на схема

en: Schema Rich Snippets
bg: Схеми, богати на фрагменти

en: Schema Type
bg: Тип схема

en: School
bg: Училище

en: Search
bg: Търсене

en: Search Appearance
bg: Външен вид на търсенето

en: Search Engine Optimization (SEO)
bg: Оптимизация за търсачки (SEO)

en: Search Engine Visibility
bg: Видимост на Търсачката

en: Search Engines Blocked
bg: Блокирани търсачки

en: Search Page
bg: Страница за търсене

en: Search Result Format
bg: Формат на резултата от търсене

en: Search Term
bg: Дума за търсене

en: Search for Features...
bg: Търсене на функции ...

en: Search for an item...
bg: Търсене на елемент...

en: Security
bg: Сигурност

en: See Advanced Settings
bg: Вижте Разширени Настройки

en: See Dismissed Notifications
bg: Вижте Отхвърлени известия

en: See all dismissed notifications.
bg: Вижте всички отхвърлени известия

en: See all features
bg: Вижте всички функции

en: See our full documentation
bg: Вижте пълната ни документация

en: Select Settings
bg: Изберете Настройки

en: Select a category to help us narrow down the SEO options that work best for you and your site.
bg: Изберете категория, за да ни помогне да стесним SEO опциите, които работят най-добре за вас и вашия сайт.

en: Select a plugin...
bg: Изберете разширение...

en: Select settings that you would like to reset:
bg: Изберете настройките, които искате да нулирате:

en: Select which Post Types appear in your sitemap.
bg: Изберете кои типове публикации да се появяват в картата на сайта.

en: Select which Taxonomies appear in your sitemap.
bg: Изберете кои таксономии да се показват във вашата карта на сайта.

en: Select which Taxonomies you want to use the %1$s columns with.
bg: Изберете с кои таксономии искате да използвате колоните %1$s

en: Select your timezone
bg: Изберете вашата часова зона

en: Select your timezone:
bg: Изберете вашата часова зона:

en: Self Storage
bg: Самосъхранение

en: Sentence length is looking great!
bg: Дължината на изреченията изглежда страхотно!

en: Separator
bg: Разделител

en: Separator Character
bg: Разделител Символ

en: Server
bg: Сървър

en: Server Info
bg: сървъра

en: Set Publication Name
bg: Задайте име на публикацията

en: Setup Webmaster Tools
bg: Инсталирайте Инструменти за уеб администратори

en: Setup Wizard
bg: Съветник за настройка

en: Shopping Center
bg: Търговски център

en: Shortcode
bg: Кратък код

en: Show
bg: Покажи

en: Show %1$s Meta Box
bg: Показване на %1$s Мета Кутия

en: Show %1$s Thumbnail in Google Custom Search
bg: Показване на умалената картинка %1$s в Google Custom Search

en: Show Date in Google Preview
bg: Показване на дата в Google Preview

en: Show Facebook Author
bg: Показване на автора във Фейсбук

en: Show Less
bg: Покажи по-малко

en: Show More
bg: Покажи повече

en: Show Opening Hours
bg: Показване на работното време

en: Show in Search Results
bg: Показване в резултатите от търсенето

en: Site Description
bg: Описание на сайта

en: Site Language
bg: Език на Сайта

en: Site Link
bg: Връзка към сайта

en: Site Link (Alt)
bg: Връзка към сайта (Alt)

en: Site Name
bg: Име на сайта

en: Site Title
bg: Заглавие на сайта

en: Site URL
bg: URL на сайта

en: Site link (link as text).
bg: Връзка към сайта (връзка като текст).

en: Site link (name as text).
bg: Връзка към сайта (име като текст).

en: Sitemap Settings
bg: Настройки на картата на сайта

en: Sitemaps
bg: Карти на сайта

en: Sitemaps are a list of all your content that search engines use when they crawl your site.
bg: Картата на сайта е списък на цялото ви съдържание, което търсачките използват, когато обхождат сайта ви.

en: Skip this Step
bg: Пропуснете тази стъпка

en: Slug:
bg: Кратко име:

en: Small Offline Business
bg: Малък офлайн бизнес

en: Smart Recommendations
bg: Интелигентни препоръки

en: Smart Redirects + 404 Detection
bg: Интелигентни пренасочвания + 404 откриване

en: Smart Schema
bg: Интелигентна схемац

en: Social
bg: Социални

en: Social Meta (Open Graph Markup)
bg: Социална Мета (Отворена графика)

en: Social Networks
bg: Социални мрежи

en: Social Profiles
bg: Социални Профили

en: Social meta for Categories, Tags and Custom Taxonomies
bg: Социална мета за категории, тагове и персонализирани таксономии

en: Some CSS files don't seem to be minified.
bg: Всички CSS файлове изглеждар минимизирани.

en: Some Javascript files don't seem to be minified.
bg: Изглежда, че някои Javascript файлове не са минимизирани.

en: Some Open Graph meta tags are missing.
bg: Липсват някои мета тагове на Open Graph.

en: Some images on your page have no alt attribute.
bg: Някои изображения на вашата страница нямат атрибут alt.

en: Sometimes inline CSS is a culprit. A little inline CSS can help your page render faster. Too much will bloat the HTML file and increase the page loading time.
bg: Понякога вграденият CSS е нож с две остриета. Малко вграден CSS може да помогне на вашата страница да се изобразява по-бързо. Твърде много ще раздуе HTML файла и ще увеличи времето за зареждане на страницата.

en: Song
bg: Песен

en: Sport
bg: Спорт

en: Sports Activity Location
bg: Местоположение на спортната дейност

en: Sports League
bg: Спортна лига

en: Sports Team
bg: Спортен отбор

en: Standard
bg: Стандартно

en: State/Province
bg: Област / провинция

en: Static sitemap files detected
bg: Открити са статични файлове на картата на сайта

en: Status:
bg: Състояние:

en: Step %1$s of %2$s
bg: Стъпка %1$s от %2$s

en: Subcategory
bg: Подкатегория

en: Subheading distribution
bg: Разпределение на подзаглавия

en: Submit
bg: Изпрати

en: Submit a Support Ticket
bg: Изпратете билет за помощ от екипа по поддръжка

en: Submit a ticket and our world class support team will be in touch soon.
bg: Изпратете билет и нашият екип за поддръжка от световна класа ще се свърже с Вас скоро.

en: Submit articles to Google News that were published in the last 48 hours.
bg: Изпращайте статии до Google Новини, публикувани през последните 48 часа.

en: Success
bg: Успех

en: Success!
bg: Успех!

en: Success! The backup was deleted.
bg: Успех! Архивът беше изтрит.

en: Success! The backup was restored.
bg: Успех! Архивирането беше възстановено.

en: Success! Your settings have been imported.
bg: Успех! Вашите настройки са импортирани.

en: Suggest a Feature
bg: Предложете функция

en: Summary
bg: Обобщение

en: Summary with Large Image
bg: Резюме с голямо изображение

en: Sunday
bg: Неделя

en: Support
bg: Поддръжка

en: System Status
bg: Системен статус

en: System Status Info
bg: Информация за състоянието на системата

en: TV Show
bg: Телевизионно предаване

en: Tagline
bg: Заглавие

en: Tax ID:
bg: Данъчен номер:

en: Taxonomies
bg: Таксономии

en: Taxonomy Columns
bg: Таксономични колони

en: Taxonomy Name
bg: Име на таксономия

en: Taxonomy Priority Score
bg: Приоритетна оценка на таксономията

en: Technical Support
bg: Техническа поддръжка

en: Television Station
bg: Телевизионна станция

en: Tell Google about your business for display as a Knowledge Graph card or business carousel.
bg: Кажете на Google за вашия бизнес за показването като карта с графика на знанието или бизнес въртележка.

en: Temporarily unable to load feed.
bg: Временно фийдът не може да се зареди.

en: Term Custom Field Name
bg: Име на персонализираното поле за термина

en: Term Meta
bg: Мета за Термини

en: Thank you for choosing the best WordPress SEO plugin. %1$s default settings works great out of the box. We created the setup wizard to guide you through some important configuration settings & custom-tailored SEO best practices for your site to help you improve rankings.
bg: Благодарим ви, че избрахте най-доброто разширение за WordPress SEO. Настройките по подразбиране %1$s работят отлично. Създадохме съветника за настройки, за да ви преведе през някои важни конфигурационни настройки и персонализирани най-добри практики за SEO за вашия сайт, за да ви помогне да подобрите класирането си.

en: The %1$s Team
bg: Екипът на %1$s

en: The ExactMetrics Google Analytics for WordPress plugin helps you properly setup all the powerful Google Analytics tracking features without writing any code or hiring a developer.
bg: Приставката ExactMetrics Google Analytics за WordPress ви помага да настроите правилно всички мощни функции за проследяване на Google Analytics, без да пишете код или да наемате разработчик.

en: The Facebook App ID of the site's app. In order to use Facebook Insights, you must add the App ID to your page. Insights lets you view analytics for traffic to your site from Facebook. Find the App ID in your App Dashboard.
bg: Facebook ID на приложението на сайта. За да използвате Facebook Insights, трябва да добавите идентификатора на приложението към вашата страница. Insights ви позволява да преглеждате анализи за трафика към вашия сайт от Facebook. Намерете идентификатора на приложението в таблото за управление на приложението.

en: The Pro version installed correctly, but it needs to be activated from the Plugins page inside your WordPress admin.
bg: Версията Pro е инсталирана правилно, но трябва да бъде активирана от страницата Плъгини във вашия администратор на WordPress.

en: The Title of the Page or Site you are Sharing
bg: Заглавието на страницата или сайта, който споделяте

en: The URL provided is invalid.
bg: Предоставеният URL адрес е невалиден.

en: The Video Sitemap works in much the same way as the XML Sitemap module, it generates an XML Sitemap specifically for video content on your site. Search engines use this information to display rich snippet information in search results.
bg: Видео картата на сайта работи по същия начин като XML модула, като генерира XML карта на сайта специално за видео съдържание на вашия сайт. Търсачките използват тази информация за показване на богата информация за фрагменти в резултатите от търсенето.

en: The biography of the author.
bg: Биографията на автора.

en: The code above will be added between the %1$s tags on every page on your website.
bg: Кодът по-горе ще бъде добавен между маркерите %1$s на всяка страница на вашия уебсайт.

en: The content is below the minimum of words. Add more content.
bg: Съдържанието е под минимума брой думи. Добавете още съдържание.

en: The content length is ok. Good job!
bg: Дължината на съдържанието е ок. Добра работа!

en: The content of your page/post.
bg: Съдържанието на вашата страница/публикация.

en: The copy scores %1$s in the test, which is considered %2$s to read.
bg: Копието дава резултат %1$s в теста, което се счита за %2$s за четене.

en: The copy scores %1$s in the test, which is considered %2$s to read. %3$s
bg: Копието дава резултат %1$s в теста, който се счита за %2$s за четене. %3$s

en: The current date, localized.
bg: Текущата дата, локализирана.

en: The current day of the month, localized.
bg: Текущият ден от месеца, локализиран.

en: The current month, localized.
bg: Текущият месец, локализиран.

en: The current year, localized.
bg: Текущата година, локализирана.

en: The date of the current archive, localized.
bg: Датата на текущия архив, локализирана.

en: The date when the page/post was published, localized.
bg: Датата на публикуване на страницата/публикацията, локализирана.

en: The day of the month when the page/post was published, localized.
bg: Денят от месеца, когато страницата/публикацията е публикувана, локализиран.

en: The description for your site.
bg: Описанието на вашия сайт.

en: The description should stimulate reader interest and get them to click on the article. Think of it as a mini-advertisement for your content.
bg: Описанието трябва да стимулира интереса на читателите и да ги накара да кликнат върху статията. Помислете за това като за мини реклама за вашето съдържание.

en: The display name of the post author.
bg: Показваното име на автора на публикацията.

en: The excerpt defined on your page/post.
bg: Извадката, дефинирана за вашата страница/публикация.

en: The fields below contain important SEO information from %1$s that may effect your site.
bg: Полетата по-долу съдържат важна SEO информация от %1$s, която може да повлияе на вашия сайт.

en: The first name of the post author.
bg: Първото име на автора на публикацията.

en: The following %1$s addons will be installed: %2$s
bg: Ще бъдат инсталирани следните %1$s добавки: %2$s

en: The following plugins and %1$s addons will be installed: %2$s
bg: Ще бъдат инсталирани следните разширения и %1$s добавки: %2$s

en: The geographic area where a service or offered item is provided.
bg: Географската област, в която се предоставя услуга или предлаган артикул.

en: The last name of the post author.
bg: Фамилното име на автора на публикацията.

en: The log for the blocked bots is located here: %1$s
bg: Дневникът на блокираните ботове се намира тук: %1$s

en: The meta description for the current page/post.
bg: Мета описанието за текущата страница / публикация.

en: The meta description is over 160 characters.
bg: Мета описанието е над 160 знака.

en: The meta description is too short.
bg: Мета описанието е твърде кратко.

en: The month when the page/post was published, localized.
bg: Месецът, когато страницата/публикацията е публикувана, локализиран.

en: The name of the first term of a given taxonomy that is assigned to the current page/post.
bg: Името на първия член на дадена таксономия, който е присвоен на текущата страница/публикация.

en: The original title of the current post.
bg: Оригиналното заглавие на текущата публикация.

en: The page number for the current paginated page.
bg: Номерът на текущата странична страница.

en: The permalink for the current page/post.
bg: Постоянната връзка за текущата страница/публикация.

en: The phone number that you previously entered for your Knowledge Graph schema markup is invalid. As it needs to be internationally formatted, please enter it (%1$s) again with the country code, e.g. +1 (555) 555-1234.
bg: Телефонният номер, който по-рано сте въвели за маркирането на вашата схема на знанието, е невалиден. Тъй като трябва да бъде международно форматиран, моля, въведете го отново (%1$s) с кода на държавата, напр. +1 (555) 555-1234.

en: The ratio of internal links to external links is uneven.
bg: Съотношението на вътрешните връзки към външните връзки е неравномерно.

en: The response time of your page is %1$f seconds. It is recommended to keep it equal to or below 0.2 seconds.
bg: Времето за реакция на вашата страница е %1$f секунди. Препоръчително е да го поддържате равно или по-малко от 0,2 секунди.

en: The robots.txt editor in %1$s allows you to set up a robots.txt file for your site that will override the default robots.txt file that WordPress creates. By creating a robots.txt file with %2$s you have greater control over the instructions you give web crawlers about your site.
bg: Редакторът robots.txt в %1$s ви позволява да настроите файл robots.txt за вашия сайт, който ще замени файла robots.txt по подразбиране, който WordPress създава. Чрез създаването на файл robots.txt с %2$s имате по-голям контрол върху инструкциите, които давате на уеб роботите за вашия сайт.

en: The separator defined in the search appearance settings.
bg: Разделителят, дефиниран в настройките за външен вид при търсене.

en: The tagline for your site, set in the general settings.
bg: Слоганът за вашия сайт, зададен в общите настройки.

en: The term the user is searching for.
bg: Терминът, който потребителят търси.

en: The title is over 60 characters.
bg: Заглавието е над 60 знака.

en: The title is too short.
bg: Заглавието е твърде кратко.

en: The way your site is displayed in search results is very important. Take some time to look over these settings and tweak as needed.
bg: Начинът, по който се показва вашият сайт в резултатите от търсенето, е много важен. Отделете малко време, за да прегледате тези настройки и да направите промени, ако е необходимо.

en: The www and non-www versions of your URL are not redirected to the same site.
bg: Версиите на вашия URL, както и не на www не се пренасочват към същия сайт.

en: The year when the page/post was published, localized.
bg: Годината, в която страницата/публикацията е публикувана, локализирана.

en: There are no new notifications at this moment.
bg: В момента няма нови известия.

en: There are server-side tools (including WordPress plugins) to automatically minify CSS files.
bg: Има инструменти от страна на сървъра (включително приставки за WordPress) за автоматично минимизиране на CSS файлове.

en: There are server-side tools (including WordPress plugins) to automatically minify JavaScript files.
bg: Има инструменти от страна на сървъра (включително плъгини за WordPress) за автоматично минимизиране на JavaScript файлове.

en: There is enough variety in your sentences. That's great!
bg: В изреченията ви има достатъчно разнообразие. Това е страхотно!

en: There was an error deleting the physical robots.txt file.
bg: При изтриването на физическия файл robots.txt възникна грешка.

en: There was an error importing your settings. Please make sure you are uploading the correct file or it is in the proper format.
bg: При импортирането на настройките Ви възникна грешка. Моля, уверете се, че качвате правилния файл или той е в правилния формат.

en: This action cannot be undone. Before taking this action, we recommend that you make a %1$sfull website backup first%2$s.
bg: Това действие не може да бъде отменено. Преди да предприемете това действие, препоръчваме първо да направите %1$s пълен архив на уебсайта %2$s.

en: This adds %1$s to the admin toolbar for easy access to your SEO settings.
bg: Това добавя %1$s към администраторската лента с инструменти за лесен достъп до вашите SEO настройки.

en: This feature is used to automatically add content to your site's RSS feed. More specifically, it allows you to add links back to your blog and your blog posts so scrapers will automatically add these links too. This helps search engines identify you as the original source of the content.
bg: Тази функция се използва за автоматично добавяне на съдържание към RSS емисията на вашия сайт. По-конкретно, тя ви позволява да добавяте връзки към вашия блог и публикациите в блога, така че скреперите автоматично ще добавят и тези връзки. Това помага на търсачките да ви идентифицират като първоизточник на съдържанието. Щракнете, за да добавите подробности
    Автоматично добавяйте съдържание към RSS емисията на вашия сайт.

en: This feature requires one of the following plans:
bg: Тази функция изисква един от следните планове:

en: This is far below the recommended minimum of words.
bg: Това е далеч под препоръчителния минимум за думи.

en: This is what your page configured with %1$s will look like when shared via Facebook. The site title and description will be automatically added.
bg: Ето как ще изглежда вашата страница, конфигурирана с %1$s, когато се споделя чрез Facebook. Заглавието и описанието на сайта ще бъдат добавени автоматично.

en: This notice will automatically disappear as soon as the import has completed. Meanwhile, everything should continue to work as expected.
bg: Това известие автоматично ще изчезне веднага щом импортирането приключи. Междувременно всичко трябва да продължи да работи според очакванията.

en: This notice will automatically disappear as soon as the migration has completed. Meanwhile, everything should continue to work as expected.
bg: Това известие автоматично ще изчезне веднага щом миграцията приключи. Междувременно всичко трябва да продължи да работи според очакванията.

en: This option allows you to toggle the use of Meta Keywords throughout the whole of the site.
bg: Тази опция Ви позволява да използвате Meta ключови думи в целия сайт.

en: This site is running in a sub-directory of your main site located at %1$s. Your robots.txt file should only appear in the root directory of that site.
bg: Този сайт работи в поддиректория на основния ви сайт, намиращ се на %1$s. Вашият файл robots.txt трябва да се показва само в основната директория на този сайт.

en: This sitemap contains
bg: Тази карта на сайта съдържа

en: This sitemap index contains
bg: Този индекс на карта на сайта съдържа

en: Thursday
bg: Четвъртък

en: Timezone
bg: Часова зона

en: Title
bg: Заглавие

en: Title & Description
bg: Заглавие и описание

en: Title Attribute Format
bg: Формат на атрибута на заглавието

en: Title Separator
bg: Разделител на заглавието

en: Title:
bg: Заглавие:

en: To unlock more features, consider %1$s.
bg: За да отключите повече функции, помислете за %1$s.

en: To unlock the selected features, please %1$s and enter your license key below.
bg: За да отключите избраните функции, моля, %1$s и въведете вашия лицензен ключ по-долу.

en: To unlock the selected features, please enter your license key below.
bg: За да отключите избраните функции, моля, въведете вашия лицензен ключ по-долу.

en: Too few internal links on your page.
bg: Има твърде малко вътрешни връзки на вашата страница.

en: Tools
bg: Инструменти

en: Tourist Information Center
bg: Туристически информационен център

en: Track Blocked Bots
bg: Проследи блокирани ботове

en: Transition words
bg: Преходни думи

en: Travel Agency
bg: Туристическа Агенция

en: TruSEO Score & Content
bg: Резултат и съдържание на TruSEO

en: Try Again
bg: Опитайте отново

en: Try to replace embedded objects with HTML5 alternatives.
bg: Опитайте се да замените вградените обекти с алтернативи на HTML5.

en: Tuesday
bg: Вторник

en: Type
bg: Тип

en: Type to search...
bg: Въведете за търсене ...

en: URLs
bg: Адреси

en: Under Construction
bg: В процес на изграждане

en: Unfortunately, there was an error importing your SEO plugin settings. This could be due to an incompatibility in the version installed. Make sure you are on the latest version of the plugin and try again.
bg: За съжаление, възникна грешка при импортирането на настройките на вашата приставка за SEO. Това може да се дължи на несъвместимост в инсталираната версия. Уверете се, че използвате най-новата версия на приставката и опитайте отново.

en: Uninstall %1$s
bg: Деинсталирайте %1$s

en: University
bg: Университет

en: Update
bg: Обновяване

en: Update Options
bg: Обновяване на настройките

en: Upgrade
bg: Обновяване

en: Upgrade %1$s to Pro and Unlock all Features!
bg: Надстройте %1$s до Pro и отключете всички функции!

en: Upgrade Your Plan
bg: Надстройте плана си

en: Upgrade to %1$s
bg: Надстройте до %1$s

en: Upgrade to %1$s Today
bg: Надстройте до %1$s днес

en: Upgrade to %1$s and Save %2$s
bg: Надстройте до %1$s и запазете %2$s

en: Upgrade to Pro
bg: Ъпгрейд до Pro

en: Upgrade to Pro to Unlock Powerful SEO Features
bg: Надстройте до Pro, за да отключите мощни SEO функции

en: Upload Directory Info
bg: Качете Информация за Директорията

en: Upload or Select Image
bg: Качете или изберете изображение

en: Url:
bg: Адрес:

en: Usage Tracking
bg: Проследяване на използването

en: Use 24h format
bg: Използвайте 24-часов формат

en: Use Categories for Meta Keywords
bg: Използване на категории за мета ключови думи

en: Use Categories in Article Tags
bg: Използване на категории в етикетите на статиите

en: Use Custom Blocklists
bg: Използвай персонализиран блоклист

en: Use Data from Facebook Tab
bg: Използвайте данни от раздела Facebook

en: Use Default Settings
bg: Използвай настройки по подразбиране

en: Use Keywords in Article Tags
bg: Използвайте ключови думи в етикетите на статиите

en: Use Meta Keywords
bg: Използвайте Мета ключови думи

en: Use Post Tags in Article Tags
bg: Използвайте маркери за публикации в етикетите на статиите

en: Use Tags for Meta Keywords
bg: Използвайте етикети за мета ключови думи

en: Use our configuration wizard to properly set up %1$s with your WordPress website.
bg: Използвайте нашия съветник за конфигуриране, за да настроите правилно %1$s с вашия уеб сайт на WordPress.

en: Use the home page description
bg: Използвайте описанието на началната страница

en: Use the home page title
bg: Използвайте заглавието на началната страница

en: Use the same username for multiple social networks
bg: Използвайте едно и също потребителско име за множество социални мрежи

en: User Count
bg: Брой Потребители

en: User Language
bg: Език на Потребителя

en: Version
bg: Версия

en: Very Good!
bg: Много добре!

en: Video Sitemap
bg: Видео карта на сайта

en: Video Tutorials
bg: Видео уроци

en: Video URL
bg: URL на видеоклипа

en: Video and News Sitemaps
bg: Карта на сайта за видео и новини

en: View All
bg: Вижте всички

en: View All Documentation
bg: Преглед на цялата документация

en: View Documentation
bg: Преглед на документацията

en: View all tags
bg: Преглед на всички тагове

en: View all video tutorials
bg: Преглед на всички видео уроци

en: View the Changelog
bg: Вижте Changelog-а

en: Visible
bg: Видим

en: WP Roles (Editor, Author)
bg: WP Roles (редактор, автор)

en: Warning: %1$s has detected other active SEO or sitemap plugins. We recommend that you deactivate the following plugins to prevent any conflicts:
bg: Предупреждение: %1$s е открил други активни разширения за SEO или Картата на сайта. Препоръчваме ви да деактивирате следните разширения, за да предотвратите конфликти:

en: Warning: %1$s has detected that you are blocking access to search engines. You can change this in Settings > Reading if this was unintended.
bg: Предупреждение: %1$s установи, че блокирате достъпа до търсачките. Можете да промените това в Настройки> Четене, ако това не е било преднамерено.

en: Warnings
bg: Предупреждения

en: Watch video tutorials
bg: Гледай видео упътвания

en: We couldn't find an SEO Title.
bg: Не можахме да намерим SEO заглавие.

en: We couldn't find any internal links in your content. Add internal links in your content.
bg: Не можахме да намерим вътрешни връзки във вашето съдържание. Добавете вътрешни връзки в съдържанието си.

en: We do not support importing from the currently installed version of %1$s (%2$s). Please upgrade to the latest version and try again.
bg: Не поддържаме импортиране от инсталираната в момента версия на %1$s (%2$s). Моля, обновете до най-новата версия и опитайте отново.

en: We found Schema.org data on your page.
bg: Намерихме данни на Schema.org на вашата страница.

en: We have detected other SEO plugins installed on your website. Select which plugins you would like to import data to %1$s.
bg: Открихме други SEO приставки, инсталирани на вашия уебсайт. Изберете от кои приставки искате да импортирате данни в %1$s.

en: We have detected you are running %1$s. Upgrade to %2$s to unlock our advanced eCommerce SEO features, including SEO for Product Categories and more.
bg: Установихме, че използвате %1$s. Надстройте до %2$s, за да отключите нашите усъвършенствани SEO функции за електронна търговия, включително SEO за продуктови категории и други.

en: We recommend setting the amount of URLs per sitemap index to 1,000 or less. The more links, the longer it will take for the sitemap to load.
bg: Препоръчваме да зададете 1000 или по-малко количество URL-ли на индекс на карта на сайта. Колкото повече връзки, толкова повече време ще отнеме за зареждане на картата на сайта.

en: We recommend tracking down where the un-minified CSS files come from.
bg: Препоръчваме да проследите откъде идват неминимизираните CSS файлове.

en: We recommend tracking down where the un-minified JavaScript files come from
bg: Препоръчваме да проследите откъде идват неминимизираните JavaScript файлове

en: We recommend using the %1$sFree MonsterInsights%2$s plugin to get the most out of Google Analytics.
bg: Препоръчваме да използвате приставката %1$sFree MonsterInsights%2$s, за да извлечете максимума от Google Analytics.

en: We were unable to import the phone number that you previously entered for your Knowledge Graph schema markup.
    					As it needs to be internationally formatted, please enter it (%1$s) with the country code, e.g. +1 (555) 555-1234.
bg: Не успяхме да импортираме телефонния номер, който преди това сте въвели за маркирането на схемата на Графика на знания. Тъй като трябва да бъде международно форматиран, моля, въведете го (%1$s) с кода на държавата, напр. +1 (555) 555-1234.

en: We were unable to parse the content for this site.
bg: Не успяхме да анализираме съдържанието на този сайт.

en: We're sorry to hear you aren't enjoying %1$s. We would love a chance to improve. Could you take a minute and let us know what we can do better?
bg: Съжаляваме, че не харесахте на %1$s. Ще се радваме да ни дадете шанс да се подобрим. Бихте ли отделили минута и ни уведомете какво можем да направим по-добре?

en: Web Server
bg: Уеб Сървър

en: Webmaster Tools
bg: Инструменти за уеб администратори

en: Webmaster Tools Verification
bg: Инструменти за уеб администратори

en: Website
bg: Уебсайт

en: Website URL:
bg: URL адрес на уебсайт:

en: Websites
bg: Уебсайтове

en: Wednesday
bg: Сряда

en: Welcome
bg: Заповядайте

en: Welcome to %1$s
bg: Добре дошли в %1$s

en: Welcome to %1$s, the original SEO plugin for WordPress. At %2$s, we build software that helps you rank your website in search results and gain organic traffic.
bg: Добре дошли в %1$s, оригиналната приставка за SEO за WordPress. На %2$s изграждаме софтуер, който ви помага да класирате уебсайта си в резултатите от търсенето и да спечелите органичен трафик.

en: Welcome to the %1$s Setup Wizard!
bg: Добре дошли в съветника за настройка на %1$s!

en: Well done!
bg: Добра работа!

en: Which category best describes your website?
bg: Коя категория най-добре описва вашия уебсайт?

en: Width
bg: Ширина

en: Will be overriden if the Facebook author URL is present in the individual User Profile.
bg: Ще бъде заменено, ако URL адресът на автора в Фейсбук присъства в индивидуалния потребителски профил.

en: WooCommerce Integration
bg: WooCommerce интеграция

en: WordPress sites usually insert the page or post title as an H1 tag (although custom themes can change this behavior).
bg: Уеб сайтовете на WordPress обикновено вмъкват заглавието на страницата или публикацията като маркер H1 (въпреки че персонализираните теми могат да променят това поведение).

en: Would you like to purchase and install the following features now?
bg: Искате ли да закупите и инсталирате следните функции сега?

en: Write a meta description for your page. Use your target keywords (in a natural way) and write with human readers in mind. Summarize the content - describe the topics your article discusses.
bg: Напишете мета описание за вашата страница. Използвайте целевите си ключови думи (по естествен начин) и пишете с мисъл за читателите. Обобщете съдържанието - опишете темите, които обсъждате в статията си.

en: Writing compelling titles is both a science and an art. There are automated tools that can analyze your title against known metrics for readability and click-worthiness. You also need to understand the psychology of your target audience.
bg: Писането на убедителни заглавия е едновременно наука и изкуство. Има автоматизирани инструменти, които могат да анализират заглавието ви спрямо известни показатели за четливост и годност за кликване. Също така трябва да разберете психологията на вашата целева аудитория.

en: Written by
bg: Написано от

en: Yandex Verification Code
bg: Yandex Код за верификация

en: Yandex Webmaster Tools
bg: Yandex Инструменти за уеб администратора

en: Yes
bg: Да

en: Yes I love it
bg: Да, обичам го.

en: Yes, I have a backup and want to reset the settings
bg: Да, имам резервно копие и искам да нулирам настройките

en: Yes, count me in
bg: Да, бройте ме!

en: You are getting bugfixes and security updates, but not major features.
bg: Получавате корекции на грешки и актуализации на защитата, но не и основни функции.

en: You are getting the latest features, bugfixes, and security updates as they are released.
bg: Получавате най-новите функции, корекции на грешки и актуализации на защитата, когато бъдат пуснати.

en: You are linking to other resources on your website which is great.
bg: Вие свързвате с други ресурси на вашия уебсайт, което е страхотно.

en: You are not allowed to install plugins.
bg: Нямате право да инсталирате приставки.

en: You are not licensed.
bg: Вие не сте лицензирани.

en: You are not using any subheadings, although your text is rather long. Try and add some subheadings.
bg: Не използвате никакви подзаглавия, въпреки че текстът ви е доста дълъг. Опитайте и добавете някои подзаглавия.

en: You are not using any subheadings, but your text is short enough and probably doesn't need them.
bg: Не използвате никакви подзаглавия, но текстът ви е достатъчно кратък и вероятно не се нуждае от тях.

en: You are not using rich media like images or videos.
bg: Не използвате мултимедия като изображения или видеоклипове

en: You are using short paragraphs.
bg: Използвате кратки параграфи.

en: You can find more information about XML Sitemaps at %1$ssitemaps.org%2$s.
bg: Можете да намерите повече информация за XML карти на сайта на %1$ssitemaps.org%2$s.

en: You can get an even greater boost in speed with a content delivery network service. These services host a copy of your content on multiple servers spread out across the globe. A user's request is handled by the edge server that's closest to their physical location, so the content arrives incredibly fast.
bg: Можете да получите още по-голямо ускорение в скоростта с мрежова услуга за доставка на съдържание. Тези услуги хостват копие на вашето съдържание на множество сървъри, разпространени по целия свят. Искането на потребителя се обработва от крайния сървър, който е най-близо до физическото му местоположение, така че съдържанието пристига изключително бързо.

en: You can manually create a robots.txt file and upload it to your site's web root. A simpler option is to use a plugin for your CMS platform.
bg: Можете ръчно да създадете файл robots.txt и да го качите в уеб корена на вашия сайт. По-простият вариант е да използвате приставка за вашата CMS платформа.

en: You can reduce CSS repetition with HTML class and ID attributes. Often the same rules will be repeated across many page elements, embedded in each tag's "style" attribute. You can extract them into a single "style" tag and use classes and ID's to target each element.
bg: Можете да намалите повторението на CSS с атрибути на HTML клас и ID. Често едни и същи правила ще се повтарят в много елементи на страницата, вградени в атрибута "стил" на всеки таг. Можете да ги извлечете в един таг „стил“ и да използвате класове и идентификатори за насочване на всеки елемент.

en: You can use these quicklinks to quickly access our settings pages to adjust your site's SEO settings.
bg: Можете да използвате тези бързи връзки за бърз достъп до нашите страници с настройки, за да коригирате SEO настройките на вашия сайт.

en: You have %1$s more notifications
bg: Имате още %1$s известия

en: You have no new notifications.
bg: Нямате нови известия.

en: You have no saved backups.
bg: Нямате запазени резервни копия.

en: You have no visible plugins!
bg: Нямате видими приставки!

en: You should use HTTP redirections (301 permanant redirects) to pass PageRank from the "wrong" URLs to the standard (canonical) ones. That way, your content will still benefit from backlinks if someone makes a mistake and uses the wrong URL.
bg: Трябва да използвате HTTP пренасочвания (301 трайно пренасочване), за да предадете PageRank от „грешните“ URL адреси към стандартните (канонични). По този начин съдържанието ви все още ще се възползва от препратки, ако някой направи грешка и използва грешен URL адрес.

en: You should write as if your readers are selfish people with short attention spans (because that describes a large percentage of the world's population). Readers visit websites for selfish reasons - they're not there to make you happy.
bg: Трябва да пишете така, сякаш вашите читатели са егоистични хора с кратък период на внимание (защото това описва голям процент от световното население). Читателите посещават уебсайтове по егоистични причини - те не са там, за да ви зарадват.

en: You will need to manually update everything.
bg: Ще трябва да актуализирате всичко ръчно.

en: You won't have access to this functionality until the extensions have been purchased and installed.
bg: Няма да имате достъп до тази функционалност, докато разширенията не бъдат закупени и инсталирани.

en: You're using %1$s - no license needed. Enjoy!
bg: Използвате %1$s - не е необходим лиценз. Наслади се!

en: You're using enough active voice. That's great!
bg: Използвате достатъчно активен глас. Това е страхотно!

en: Your %1$s appears in the first paragraph. Well done!
bg: Вашият %1$s се появява в първия абзац. Много добре!

en: Your %1$s does not appear in the first paragraph. Make sure the topic is clear immediately.
bg: Вашият %1$s не се появява в първия абзац. Уверете се, че темата е ясна веднага.

en: Your Email Address
bg: Вашият имейл адрес

en: Your Facebook URL is invalid. Please check the format and try again.
bg: URL адресът ви във Facebook е невалиден. Моля, проверете формата и опитайте отново.

en: Your H2 and H3 subheadings reflects the topic of your copy. Good job!
bg: Вашите подзаглавия H2 и H3 отразяват темата на вашето копие. Добра работа!

en: Your H2 or H3 subheading reflects the topic of your copy. Good job!
bg: Вашето подзаглавие H2 или H3 отразява темата на вашето копие. Добра работа!

en: Your Instagram URL is invalid. Please check the format and try again.
bg: URL адресът ви в Instagram е невалиден. Моля, проверете формата и опитайте отново.

en: Your LinkedIn URL is invalid. Please check the format and try again.
bg: URL адресът ви в LinkedIn е невалиден. Моля, проверете формата и опитайте отново.

en: Your MySpace URL is invalid. Please check the format and try again.
bg: URL адресът ви в MySpace е невалиден. Моля, проверете формата и опитайте отново.

en: Your Organization Name and Logo are set
bg: Името и логото на вашата организация са зададени

en: Your Organization Name and/or Logo are blank
bg: Името на вашата организация и/или логото са празни

en: Your Organization Name and/or Logo are blank. These values are required for %1$s's Organization schema markup.
bg: Името и/или логото на вашата организация са празни. Тези стойности са необходими за маркиране на схемата на организацията на %1$s.

en: Your Overall Site Score
bg: Вашият общ резултат на сайта

en: Your Person Name and Image are set
bg: Вашето име и изображение са зададени

en: Your Person Name and/or Image are blank
bg: Вашето име и/или изображение са празни.

en: Your Person Name and/or Image are blank. These values are required for %1$s's Person schema markup.
bg: Вашето име и изображение са празни. Тези стойности са необходими за маркиране на схемата за човек на %1$s.

en: Your Pinterest URL is invalid. Please check the format and try again.
bg: URL адресът ви в Pinterest е невалиден. Моля, проверете формата и опитайте отново.

en: Your SEO title is %1$d characters long, which is too long.
bg: SEO заглавието ви е с дължина %1$d знака, което е твърде дълго.

en: Your SEO title is only %1$d characters long, which is too short.
bg: SEO заглавието ви е само %1$d знака, което е твърде кратко.

en: Your SEO title is set and is %1$d characters long.
bg: SEO заглавието ви е зададено и е с дължина %1$d знака.

en: Your Site Title and Tagline are set
bg: Заглавието и подзаглавието на вашия сайт са настроени

en: Your Site Title and/or Tagline are blank
bg: Заглавието и/или подзаглавието на вашия сайт са празни

en: Your Site Title and/or Tagline are blank. We recommend setting both of these values as %1$s requires these for various features, including our schema markup
bg: Заглавието и/или слоганът на вашия сайт са празни. Препоръчваме да зададете двете стойности, тъй като %1$s ги изисква за различни функции, включително маркирането на нашата схема

en: Your Social Profiles
bg: Вашите социални профили

en: Your SoundCloud URL is invalid. Please check the format and try again.
bg: URL адресът ви за SoundCloud е невалиден. Моля, проверете формата и опитайте отново.

en: Your Tumblr URL is invalid. Please check the format and try again.
bg: URL адресът ви в Tumblr е невалиден. Моля, проверете формата и опитайте отново.

en: Your Username:
bg: Вашето потребителско име:

en: Your Wikipedia URL is invalid. Please check the format and try again.
bg: URL адресът ви в Уикипедия е невалиден. Моля, проверете формата и опитайте отново.

en: Your Yelp URL is invalid. Please check the format and try again.
bg: URL адресът ви за Yelp е невалиден. Моля, проверете формата и опитайте отново.

en: Your YouTube URL is invalid. Please check the format and try again.
bg: URL адресът ви в YouTube е невалиден. Моля, проверете формата и опитайте отново.

en: Your email is needed so you can receive SEO recommendations. This email will also be used to connect your site with our SEO API.
bg: Имейлът ви е необходим, за да можете да получавате препоръки за SEO. Този имейл ще се използва и за свързване на вашия сайт с нашия SEO API.

en: Your entire site is set to globally nofollow content.
bg: Целият ви сайт е настроен на глобално nofollow съдържание.

en: Your entire site is set to globally noindex content.
bg: Целият ви сайт е настроен да съдържа глобално noindex съдържание.

en: Your image's alt tag attribute.
bg: Атрибут alt етикер на вашето изображение.

en: Your license has been disabled.
bg: Вашият лиценз е деактивиран.

en: Your license has expired.
bg: Лицензът ви е изтекъл.

en: Your license key is invalid.
bg: Вашият лицензен ключ е невалиден.

en: Your license key provides access to updates and addons.
bg: Вашият лицензен ключ предоставя достъп до актуализации и добавки.

en: Your meta description is %1$d characters long, which is too long.
bg: Вашето мета описание е с дължина %1$d знака, което е твърде дълго.

en: Your meta description is only %1$d characters long, which is too short.
bg: Вашето мета описание е с дължина само %1$d знака, което е твърде кратко.

en: Your meta description is set and is %1$d characters long.
bg: Вашето мета описание е зададено и е с дължина %1$d знака.

en: Your name or company name.
bg: Вашето име или име на фирма.

en: Your page contains a noindex header or meta tag.
bg: Вашата страница съдържа noindex заглавка или мета маркер.

en: Your page does not contain any noindex header or meta tag.
bg: Вашата страница не съдържа заглавка или мета тагове noindex.

en: Your page has a correct number of internal and external links.
bg: Вашата страница има правилен брой вътрешни и външни връзки.

en: Your page is using the canonical link tag.
bg: Вашата страница използва каноничен маркер за връзка.

en: Your page makes %1$d requests.
bg: Вашата страница отправя %1$d заявки.

en: Your response time is under 0.2 seconds.
bg: Времето за отговор е под 0,2 секунди.

en: Your robots.txt file is missing or unavailable.
bg: Вашият файл robots.txt липсва или е недостъпен.

en: Your server is not using "expires" headers for your images.
bg: Вашият сървър не използва заглавки „изтече“ за вашите изображения.

en: Your server is using "expires" headers for your images.
bg: Вашият сървър използва заглавки „изтече“ за вашите изображения.

en: Your settings have been reset successfully!
bg: Вашите настройки бяха нулирани успешно!

en: Your site appears in search results
bg: Вашият сайт се показва в резултатите от търсенето

en: Your site does not appear in search results
bg: Вашият сайт не се показва в резултатите от търсенето

en: Your site has a robots.txt file which includes one or more "disallow" directives.
bg: Вашият сайт има файл robots.txt, който включва една или повече директиви „Disallow“.

en: Your site has a robots.txt file.
bg: Вашият сайт има файл robots.txt.

en: Your site is not connected. Please connect to %1$s, then try again.
bg: Вашият сайт не е свързан. Моля, свържете се с %1$s, след това опитайте отново.

en: Your site is not using a secure transfer protocol (https).
bg: Вашият сайт не използва протокол за защитен трансфер (https).

en: Your site is running an %1$sinsecure version%2$s of PHP that is no longer supported. Please contact your web hosting provider to update your PHP version or switch to a %3$srecommended WordPress hosting company%4$s.
bg: Вашият сайт работи с %1$s несигурна версия %2$s на PHP, която вече не се поддържа. Моля, свържете се с вашия доставчик на уеб хостинг, за да актуализирате вашата PHP версия или да преминете към %3$s препоръчана WordPress хостинг компания %4$s.

en: Your site is running an %1$soutdated version%2$s of PHP that is no longer supported and may cause issues with %3$s. Please contact your web hosting provider to update your PHP version or switch to a %4$srecommended WordPress hosting company%5$s.
bg: Вашият сайт работи с %1$s остаряла версия%2$s на PHP, която вече не се поддържа и може да причини проблеми с %3$s. Моля, свържете се с вашия доставчик на уеб хостинг, за да актуализирате вашата PHP версия или преминете към %4$s препоръчана хостинг компания от WordPress %5$s.

en: Your site is set to private. This means WordPress asks search engines to exclude your website from search results.
bg: Вашият сайт е настроен като частен. Това означава, че WordPress иска от търсачките да изключат уебсайта ви от резултатите от търсенето.

en: Your site is set to public. Search engines will index your website and it will appear in search results.
bg: Вашият сайт е настроен като обществен. Търсачките ще индексират вашия уебсайт и той ще се появи в резултатите от търсенето.

en: Your site is using a secure transfer protocol (https).
bg: Вашият сайт използва защитен протокол за прехвърляне (https).

en: Your site title.
bg: Заглавието на вашия сайт.

en: Your theme is not visible!
bg: Темата ви не се вижда!

en: Yup, we know a thing or two about building awesome products that customers love.
bg: Да, ние знаем нещо или две за създаването на страхотни продукти, които клиентите обичат.

en: a day ago
bg: преди ден

en: a few seconds ago
bg: преди няколко секунди

en: a minute ago
bg: преди минута

en: a month ago
bg: преди месец

en: a year ago
bg: преди година

en: always
bg: винаги

en: archive
bg: архив

en: days ago
bg: преди дни

en: default
bg: по подразбиране

en: dynamically
bg: динамично

en: hourly
bg: на час

en: minutes ago
bg: преди минути

en: monthly
bg: месечно

en: months ago
bg: преди месеци

en: name
bg: име

en: needs update
bg: необходимо е обновяване

en: never
bg: никога

en: not installed
bg: не е инсталирано

en: off
bg: Изключете

en: search key word goes here
bg: ключова дума за търсене отива тук

en: sitemaps
bg: карти на сайта

en: statically
bg: статично

en: this is an XML Sitemap, meant to be consumed by search engines like Google or Bing.
bg: това е XML карта на сайта, предназначена да се използва от търсачки като Google или Bing.

en: to analyze a competitor site.
bg: за анализ на конкурентна страница.

en: to see your Site Score.
bg: за да видите резултата от вашия сайт.

en: unknown
bg: неизвестен

en: upgrade to %1$s
bg: Надстройте до %1$s

en: upgrading to %1$s
bg: Надстройва до %1$s

en: very easy
bg: много лесно

en: weekly
bg: седмично

en: yearly
bg: годишно

en: years ago
bg: преди години
