Как гладът действа на тялото ни

Стомахът ви ръмжи, шумовете са толкова силни, че трудно можем да се концентрираме. Когато сме на диета, усещането е още по- ужасно, защото трябва да внимаваш какво ядеш. Гладни сте като вълк. Нека разгледаме как действа гладът и да се научим да го контролираме.

glad-fakti

1. Избирателен глад. Умирате да хапнете малко шоколад. Друга храна няма да утоли глада ви: това е избирателният глад. Не се обвинявайте, отговорността не е ваша. Предразположението да ядем сладки или солени храни е наследствено. Внимавайте какво ядете и контролирайте какво слагате в устата си.

„ТОП СИЛУЕТ СЛИМ“ – ЗА БЪРЗО И ЛЕСНО ОТСЛАБВАНЕ! ВИЖ ТУК:

2. Социални хранения. Научно е доказано, че социалните хранения ни карат да ядем повече. Хората, които се хранят заедно с други хора, приемат по- големи порции, отколкото ако се хранят сами.

glad-geni

3. Инсулин. Когато говорим за диабет, всички знаем колко е важно да поддържаме инсулина. Глюкозата ни помага да имаме високи нива на енергията и да имаме здравословно тегло. Затова, дори да не сте диабетици, трябва да поддържаме нивата на инсулина.

4. Грелин. Това е хормонът, който изпраща сигнал от стомаха до хипоталамуса. Различни изследвания откриват как се държи грелина. Хората, който са със затлъстяване, произвеждат по- голямо количество от хормона. Понякога, най- доброто решение е стомашен байпас, който намалява производството на хормона.

5. Обестатин. Този хормон информира мозъка, че стомахът вече е сит. За да го направи обаче, му трябват 20 минути. Така че, не бързайте да се тъпчете.

Comments

comments

Ако статията ви е харесала, споделете я с приятелите си в социалните мрежи от тук:

Facebook Google

7 коментара

  1. I absolutely love your website.. Very nice colors & theme.
    Did you make this web site yourself? Please reply back
    as I’m planning to create my own personal site and would love to learn where you got this from or just what the theme is
    called. Thanks!

  2. Definitely believe that which you said. Your favorite reason appeared to be on the internet the easiest thing
    to be aware of. I say to you, I certainly get irked while people think about worries that they plainly don’t know about.
    You managed to hit the nail upon the top and also defined out the whole
    thing without having side-effects , people could take a signal.

    Will likely be back to get more. Thanks

Остави отговор

E-mail адресът Ви няма да бъде публикуван.


*