Щом четете тази статия, със сигурност сте изпитвали ужасното неудобство на безсънието. Цяла нощ се мяташ във всички страни, обливат те горещи вълни, започва да те боли глава. А на сутринта си като пребит и нямаш желание за живот. Ето как може да си помогнете и да се справите с крадците на сън.
Проверете щитовидната жлеза
Лекари от Ню Йорк разкриват, че между 5 и 10 процента от страдащите от безсъние, имат проблеми с щитовидната жлеза, като повечето от тях дори не знаят. Първите признаци са чувство на постоянна умора (дори да сте се наспали както трябва) и нервност.
Забравете тъгата
Чувството на тъга нанася двоен удар върху здравословния сън. Ако не бъде овладяно своевременно почти винаги предизвиква тежка депресия и безсъние, а при вземане на антидепресанти и сънотворни, може да се стигне до нежелани странични ефекти. Отдавна се знае, че най – сигурното средство срещу тъга са физическите упражнения, които спомагат производството на серотонин и допамин.
*Забележка: Алкохолът и наркотиците не помагат срещу тъга, просто ще ви вкарат в безкраен цикъл от самозалъгване и самосъжаление.
Какво правите през нощта?
Някои хора не могат да спят заради твърде често уриниране. Ако и вие сте от тях незабавно отидете на лекар, защото може да имате инфекция на пикочните пътища. Характерно е за жените над 40-годишна възраст, в която нивата на естроген намаляват и това води до изтъняване на лигавицата на влагалището и пикочния мехур, правейки ги по – податливи на инфекции. Лекари разкриват, че в тази възраст сексуалната активност на жените достига своя апогей, което създава допълнителни предпоставки за инфекции. Ако забележите промяна в навиците си потърсете лекар.
Упражнения за дълбок сън
Когато мускулите са изморени от тренировката, имат нужда от възстановяване и ремонт. Умората просто ще ви принуди да заспите, дори да не го искате въобще. Експерти разкриват, че най – добрата тренировка за сън е аеробната дейност, която продължава между 30 и 45 минути.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Vj1DQTr49-M[/youtube]
Коментирай първи