На този ден в историята на Световното първенство по футбол: 11 юни

Най-добрият футболист на 90-те години

Точно преди 24 години на тази дата, Мишел и Лаудруп карат цяла Испания и Дания да викат за тях на Евро 88. Тогава европейското първенство през 1988 е тъжна глава във футболната история на Англия, тъй като момчетата на Боби Робсън се връщат у дома с три изиграни срещи, от който три загубени, допуснати голове 7 и едва два отбелязани.След двата фаворита Западна Германия и Италия, завършили 1:1 на 10 юни, Испания и Дания играят първата си среща на днешния ден. И двете страни имат история, след като Испания е изритала Дания от последното Европейско през 1984 и Световната купа от 1986 в Мексико. И сега няма да има милост за датчаните. Испанците  повеждат след петата минута с Мишел. Той се  изтегля напред към средата на терена, подава на Рикардо

Хосе Мигел Гонзалез Мартин дел Кампо, по прякор Мишел

Галего и отбелязва гол във вратата на Дания. Изравнителният гол дошъл в двадесетата минута, от Михаел Лаудруп. След заблуда на испанската защита, той вкарал гол. Мишел бил фаулиран от Сивебек на терена, но наказанието му било спасено от Расмусен. Решителният гол дошъл в шестдесет и шестата минута, от Рафаел Гордильо. Испанците се приближили и до четвърти гол, но датчаните ги изпреварили и крайният резултат станал 3:2. Както и да е, и двете страни после били победени от Западна Германия и Италия. Датчаните си отишли без точки, испанците ги последвали. Да видим как ще запомним днешния ден в историята на футбола.