Сценарии за предсрочни избори обсъжда Бойко Борисов заедно със свои близки политически сподвижници и съветници. Източници разказаха, че премиерът внимателно обмислял възможността да се оттегли преди края на мандата си, за да не изпие докрай горчивата чаша на управлението, която сам си наля през поеледните три години.
Икономически експерти и анализатори предвиждат една от най-тежките зими в България в последното десетилетие, съпоставима само с тази на Жан Виденов от 1996-97 г. Самият Борисов знае много добре това, защото е наясно, че парите са изхарчени и няма откъде да се намерят други, споделя източник от „Дондуков“ 1.
С това се обясняват и странните и безсмислени посещения, които премиерът направи в Катар, Турция, Грузия и Армения. След огромния провал в усвояването на еврофондовете и пръскането на стотици милиони за рязане на ленти, премиерът се опита да потърси свежи пари извън Европейския съюз, но навсякъде удари на камък.
Скандалът с проваления бизнес форум в Катар и оставката на министър Трайчо Трайков показа единствено върха на айсберга от икономически проблеми, които сегашното правителство само си създаде. За лош късмет на Борисов и международната конюнктура никак не е добра, съобщиха нашите източници“.
На фона на ставащия все по-очевиден провал на управлението на ГЕРБ в последно време се засили активността на Кристалина Георгиева, която внезапно зачести откритите си критики към финансовата и икономическата политика на правителството.
Високопоставени източници в Брюксел разказаха, че тя не спестявала тези критики и пред своите колеги еврокомисари и шефа им Барозу.
„Кристалина употребява доста остри думи за управлението на Борисов и почти не крие антипатията се към него. В Еврокомисията тя си позволява много по-остър език спрямо сегашното управление, отколкото Меглена Кунева, която има доста високопоставени връзки в Брюксел, а в България е в опозиция на управлението на ГЕРБ“, това съобщиха за вестника ни хора от обкръжението на еврокомисарката.
Кристалина Георгиева е едно от имената, които влиятелни политици и бизнесмени в София обсъждат като евентуален вариант за премиер, ако на Борисов му се наложи да сдаде властта преждевременно.
Георгиева е близка до експрезидента Първанов и влиятелни комунистически фамилии. Нейната официална биография показва недвусмислена обвързаност с бившия комунистически режим, както и с постсъветския елит.
Кристалина отива в Щатите далеч преди 1989 г, което няма как да стане без сътрудничество с Първо главно управление на Държавна сигурност, а изстрелването й в Световната банка, както и фактът, че тя става неин представител в Москва, дава основание на мнозина анализатори да смятат, че е обвързана и с руските тайни служби.
Неслучайно нейният рейтинг се помпа, без самата тя въобще да участва в българската политика, а около името й се създава истинска митология без почти никакви факти за самата нея и нейната истинска биография.
Тази технология на създаване на имидж много напомня на начина, по който бе докаран царят в България.
Месеци преди да се появи и да заяви намеренията си, когато никой не подозираше, че той ще се включи активно в политиката, някои от поръчковите социолози започнаха да го вкарват без никаква видима причина на челните места в проучванията си и така подготвиха общественото мнение за изненадващия ход, който Симеон Сакскобургготски направи в началото на 2001 г. Според нашите източници Бойко Борисов бил категорично против Кристалина Георгиева да заеме неговото място, защото нямал контрол върху икономическите и политически лобита, с които тя е свързана. В тесен кръг Борисов обсъждал съвсем сериозно името на Йорданка Фандъкова за евентуален служебен премиер, ако играта загрубее и се наложи Росен Плевнелиев, като президент, да бъде задействан, за да смекчи оттеглянето на Борисов от авансцената в по-закътаните места на задкулисната политика.
ОТ МУТРА НА ОТКРОВЕНН БЕЗДАРНА КАРИЕРИСТКА КАКВАТО Е СТАЛИН(А).ГЛУПАВ ТЪП НАРОД,АКО ТОВА СЕСЛУЧИ.
На теб /сериозно/ ти липсват първите 7 години от живота.
Интересно казано 😀
При съвременни стопански условия с непригодно за Валутен борд“ българско финансово управление, управляващите политици са жертви на държавна финансова грешка и колкото повече работят – толкова по-голям е техния неуспех.
Предпоставката за подсигурен политически провал е пренебрежение на качества на българския лев.
При ползване на „Валутен борд”, успешното противодействие срещу стопанска криза е възможно само при подобрено държавно финансово управление, което е годно за „Валутен борд“.
Иван Митев – икономист
Една поговорка гласи: Каквото селото такъв и кмета. 😀
„Неслучайно нейният рейтинг се помпа, без самата тя въобще да участва в българската политика, а около името й се създава истинска митология без почти никакви факти за самата нея и нейната истинска биография.
Тази технология на създаване на имидж много напомня на начина, по който бе докаран царят в България.“
По същия начин стана с Борисов,така става и с Кунева.Хора,които притежават парите и медиите,купуват и социолозите и машината на манипулацията се завърта.Но това може да си го позволи само олигархията.Мижавите опити на интелектуалци,неразбрани националисти,комунисти и други групички да създадат някаква партийка,дето да вкара нови идеи и правила са обречени на пълен крах.