Апетитен имот край софийското градче Долна баня, който е бил собственост на Илия Павлов, пустее, а постройките върху него се рушат.
Местни хора разказват, че те били вдигнати само за няколко месеца, тъй като босът на „Мултигруп“ искал да печели от туристите, които посещават околността заради близкото голф игрище.
Освен това Долна баня е сред най-известните центрове за балнеолечение. Съвсем наблизо пък е курортната част на Костенец, където също е пълно с почиващи.
До комплекса са разположени две екзотични ферми – за щрауси и камили. „Жалко, че убиха човека, защото неговият комплекс щеше да ни докара доста печалба от туризъм“, жалват се хората в Долна баня.
Мястото е само малка част от имотите, които Илия Павлов не успява да застрои приживе. Сега те са собственост на вдовицата му Дарина и децата. Голяма част от семейните активи обаче се управляват от Бояна Попова. Тя е жена, която цял живот стои в сянка, но реално в момента дърпа конците на всички операции с парите на Павлов. Говори се, че двете с Дарина не мелят особено брашно, но въпреки това държат една на друга, защото са намесени милиони.
Попова от години живее в САЩ и посещава България рядко, почти винаги тайно.
Според запознати с финансовите дела на бившата империя „Мултигруп“ вдовицата на Илия Павлов прибира по 15 милиона евро годишно от хотелите и другите имоти, които останаха в наследството на убития бос.
Още приживе той прехвърля цялата си собственост на швейцарската фондация „Валери“, в която дяловете са разпределени 80 към 20 между Дарина Павлова и децата й, от една страна, и Бояна Попова, от друга, твърди източник, близък до милионерката.
Бояна Попова, която е съгражданка на Дарина Павлова от Казанлък, се появява на хоризонта на „Мултигруп“ през 1996 г. Завършила е финанси в София, след което продължава магистратурата си в Мичиган. Започва работа в Българо-американския център. Там е забелязана от Илия Павлов. Много скоро след като Бояна Попова навлиза в делата на „Мултигруп“, се разбира, че тя е човекът, който оказва необяснимо силно влияние върху Илия Павлов. Само за две години успява да се превърне от най-доверения му съветник в негов съдружник. Първата стъпка за това е създаването на фонд за рисков капитал в САЩ, който изкупува фиктивно 20% от М6 и зад който стоят само двама души – Павлов и Попова.
Be the first to comment